יותר ויותר ישראלים עברו למתכונת של עבודה מהבית, בייחוד לאור מגפת הקורונה שהובילה לשינויים מרחיק לכת בשוק העבודה. אם עד לפני מספר שנים רוב העובדים היו במשרד, כיום שכירים כמו גם עצמאיים עובדים מהבית, לא פעם למשך שעות ארוכות ולעיתים אפילו עד השעות הקטנות של הלילה. במהלך יום עבודה חשוב מאוד להקפיד על סדר ארוחות, וזאת מאחר והאוכל הוא הדלק של הגוף – הוא משפיע לא רק על רמת הערנות אלא גם על יכולת הריכוז ואפילו על התחושה האישית, כאשר דילוג על ארוחות כמו גם ויתור על ארוחה טובה עשוי להוביל לשלל השפעות בריאותיות שליליות. על כן, בחרנו להציג את כל מה שצריך לדעת לגבי איך ומה כדאי לשלב בתפריט התזונה, לטובת יצירה של פרודוקטיביות. מוכנים? בואו נתחיל!

הכינו מראש את המנות

לא פעם בעקבות עומס ביום העבודה אתם נאלצים לחפש בדקה ה-90 מה יש לאכול, ובמידה ואתם לא מוצאים מחליטים לנשנש חטיף לא בריא או בכלל לדלג על הארוחה. הכינו מראש את הארוחות שלכם, כאשר מומלץ לשלב בארוחת הצהריים ארוחה גדולה כמו למשל תבשיל נקניקיות ותפוחי אדומה שאותו ניתן להכין מראש יום לפני או בבוקר, כל זאת מתוך מטרה לספק לגוף מנה חמה, משביעה ואפילו בעלת ערך בריאותי.

קבעו הפסקות מראש

הקפידו לקבוע לעצמכם זמן ספציפי שבו תאכלו את ארוחת הבוקר, צהריים וכן ארוחת ביניים. מאחר ואתם עובדים מהבית, חשוב מאוד שלא לאכול אל מול המחשב אלא לגשת לאכול בפינת האוכל או במקום נפרד, כל זאת מתוך מטרה לבצע הפרדה בין זמן האוכל לבין זמן עבודה, כל זאת לטובת יצירה של זמן עבודה יעיל שבמסגרתו אתם מפרידים בין המקום שבו אתם עובדים לבין המקום שבו אתם אוכלים, נחים וממשיכים לאחר מכן בשגרת יומכם.

 

 

 

נשנושים בריאים

בשביל להכניס בוסט של אנרגיה במהלך היום, עזבו את החטיפים המשמינים ועברו לנשנוש בריא כמו למשל תמרים, שקדים ואגוזים או פירות חתוכים. בדומה לסעיף הקודם, מומלץ להכין את החטיפים מראש ושהם יהיו בהישג יד, כל זאת מתוך מטרה לנצל את הערכים התזונתיים המצוינים לטובת הבריאות שלכם אך גם מתן של אנרגיה בזמנים שבהם קשה מאוד להתרכז. כאן תמצאו המלצות לנשנושים בריאים שמעלים את האנרגיה ואפילו את מצב הרוח, במסגרת של יום עבודה.

יומן מעקב

מוצאים את עצמכם מדלגים על ארוחות? ובכן, דרך מצוינת לעקוב אחר התזונה שלכם ואפילו על הרגלי השתייה יכולה להתבצע באמצעות יומן מעקב שנמצא לידכם. ציינו בכל זמן שאתם שותים או אוכלים את הזמן, כך שתוכלו לעקוב בזמן אמת ובהתאם לכך להשלים את שגרת התזונה, כל זאת מתוך מטרה להוביל להעלאת המודעות לגבי הרגלי האכילה. בנוסף, רצוי להתייעץ עם דיאטנית מומחית לגבי הרכב התפריט היומי, כך שתוכלו לקבל גם טיפים לטובת שגרת תזונה אפקטיבית שתומכת בבריאות אך גם מאפשרת לכם לשמור על רמת ריכוז גבוהות.

לסיכום

דרך הטיפים אותם הצגנו לכם כאן בסקירה, גם אתם תוכלו לנצל את המרחב הביתי לטובת אורח חיים בריא ומאוזן, בייחוד לאור היכולת לשלוט על הרגלי האכילה ואף להימנע ממצב שבו אתם מדלגים על ארוחות, בזכות יישום של הטיפים – הכנה של ארוחות מראש, קביעת זמן ארוחה, יומן מעקב לצד נשנושים בריאים. עם הזמן תוכלו להבחין כיצד השגרה החדש הופכת לחלק בלתי נפרד משגרת החיים שלכם, כעובדים שכירים או עצמאיים שעובדים במסגרת הביתית.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.