המחשבה כי עבודה בבית מקלה על הלחץ היא מחשבה שהייתה שמורה בעבר, אולם בעידן המודרני ובעקבות מגפת הקורונה מצאו את עצמם עובדים נאלצים לעבוד במשך שעות ארוכות מהמשרד הביתי או אפילו מהספה, כאשר הלחץ להגיע להישגים כמו גם לסיים את המשימות בזמן גובה מחיר לא רק נפשי אלא גם פיזי. אם אתם חשים כי קצב נשירת השיער הופך למואץ ומתחילים להופיע אזורי התקרחות, סביר להניח כי ללחץ שאותו אתם חווים בעבודה בבית יש תפקיד מכריע, וזאת בשל ההשפעות הישירות של לחץ על הבריאות ועל סיבי השיער. מהו הקשר וכיצד ניתן לטפל בתופעה? להלן כל הפרטים.

נשירת שיער ולחץ – כל מה שצריך לדעת

חלק טבעי ובלתי נפרד מהתחדשות של סיבי השיער מתרחש באופן קבוע על ידי נשירה של שיערות. יחד עם זאת, כאשר מדובר בכמות גבוהה של שיערות, מדובר במקרה של נשירת שיער שעשויה להוביל לתופעות כמו דילול שיער, היחלשות ויצירה של אזורי התקרחות. התופעה הזאת משפיעה באופן דרמטי על הביטחון והדימוי העצמי, בשל העובדה כי השיער הוא חלק בלתי נפרד מהנראות וכרטיס הביקור של כל אחד ואחת מאיתנו. מה הקשר בין נשירה לבין לחץ? ובכן, המערכת הסימפטית בגוף האדם מופעלת באופן אוטומטי כאשר אדם חש בלחץ, ועל כן מתחיל להופיע תסמינים כמו למשל כיווץ שרירים, דופק מואץ לצד נשירת שיער. תגובות השרשרת הזו משפיעה באופן דרמטי על השיער ועל הבריאות הנפשית, ועל כן חשוב כבר עכשיו לנקוט בפעולות בשביל להפחית את הלחץ בעבודה, לא רק בשביל ליצור אורח חיים בריא ומאוזן אלא גם לטובת התמודדות עם הנשירה.

כיצד ניתן להפחית את הלחץ בעבודה?

ראשית, חשוב לזכור כי לחץ הוא דבר טוב, כאשר יודעים לנהל אותו להשתמש בו לטובת שיפור הביצועים במסגרת העבודה אבל גם במסגרת האישית. יחד עם זאת, במידה והלחץ יוצר אצלכם תגובה פיזיולוגית שמגיעה לידי ביטוי בנשירה, השלב הראשון הוא להתחיל ולבצע שינויים בסדר היום במסגרת העבודה, וזאת על ידי שילוב של פעילות ספורטיבית אשר ידועה בהשפעות החיוביות שלה על בריאות הנפש וגם על הגוף, בעקבות הזרמה מואצת של דם לקרקפת ובהתאם לכך חיזוק סיבי השיער. כיום כל אחד ואחת יכולים להקים בבית חדר כושר ביתי, ולנצל את השהות הדינאמית בבית לטובת פעילות המתרחשת באופן קבוע, ובהתאם ללו"ז שלכם.

 

 

בנוסף, לסביבת העבודה יש השפעה על רמת הלחץ. אם אתם עובדים בסלון או במקום שאינו מוגדר מראש לעבודה, זה הזמן ליצור לעצמכם פינה מעוצבת ומרגיעה הכוללת בין היתר הקפדה על שימוש בצבעים מרגיעים לצד אביזרים כמו למשל כדור שבו ניתן להשתמש בשביל להפיג את הלחץ אותו אתם חשים. דווקא הפעולות הפשוטות כמו למשל לקחת הפסקה באוויר הפתוח, לעצב את חדר העבודה מחדש כמו גם

אורח חיים בריא במסגרת של עבודה מהבית

לעיתים העבודה מהבית יוצרת חוסר הפרדה בין החיים האישיים לבין החיים הפרטיים, בייחוד אם אתם בלחץ להספיק דברים. אם אתם מוצאים את עצמכם מזמניים אוכל בחוץ עם אחוזי שומן גבוהים או אוכל מתועש, עכשיו זה הזמן להתחיל ולבשל בעצמכם ובכך גם להפיג את הלחץ בעקבות פעילות שמשלבת תרפיה אבל גם בשל היכולת לשלב בתפריט היומי מזון איכותי שמסייע גם לצמיחת השיער. אורח חיים בריא הוא כבר לא סיסמא שחוקה אלא דרך חיים, בייחוד בעבור עובדים שסובלים מתופעה של נשירת שיער.

לסיכום

נשירת שיער מתרחשת על רקע של סיבות רבות, כאשר אחת מהסיבות המרכזיות הוא לחץ. החדשות הטובות הן שאין מדובר בגזרת גורל אלא ניתן לטפל בתופעה, וזאת על ידי ביצוע פעולות שנועדו להפחית את רמות הסטרס ובהתאם לכך לתרום לצמיחה מחודשת של השיער.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.