הטכנולוגיה הביאה עמה לא מעט שינויים וביניהם, גם האופציה לעבוד מהבית. כיום, רוב המערכות נגישות באמצעות רשת האינטרנט ועסקים רבים מתנהלים באמצעות תוכנות המצויות על ענן, כך שלא רק אנשים עצמאיים עובדים מהבית, אלא גם שכירים. אם גם אתם עובדים מהבית ומחפשים דרכים לייעל את העבודה וליצור לעצמכם סביבת עבודה אפקטיבית – סביר להניח שהכתבה הבאה תעניין אתכם במיוחד.

טיפים לעובדים מהבית

הצטיידו בכל הציוד הנחוץ לכם

כשעובדים מהבית, לא תמיד יש לנו חדר עמוס במלאי של ציוד חיוני, לכן רצוי לרכוש מבעוד מועד ציוד משרדי הדרוש לעסק ולסדר אותו בפינת העבודה באופן נוח ונגיש. החל מכלי כתיבה, לוחות לתכנון שבועי, דפים למדפסת ועד לאביזרים הנחוצים למחשב הנייד שלכם. כמו כן, כדאי לרכוש ציוד רזרבי שיסייע לכם במידת הצורך.

רכשו כיסא נוח שמתאים לישיבה ממושכת

אין דבר נורא יותר מלעבוד במשך שעות מרובות על כיסא שאינו נוח. תעשו טובה לגב שלכם ותרכשו כיסא מנהלים אורטופדי ואיכותי על מנת שתוכלו לעבוד בנוחות ולמנוע כאבי גב עתידיים. אגב, אם אתם שכירים נסו לבקש מהמנהל הישיר שלכם אישור לרכישת כיסא איכותי על חשבון החברה.

פתחו את הבוקר באימון מחוץ לבית

כשעובדים מהבית, השהות הארוכה בחלל הביתי אינה מאפשרת לכם ליהנות מהסיפוק של השיבה הביתה בתום יום עבודה ארוך, כמו כן, היא עשויה לגרום לכם להשתעמם בשעות הפנאי שלכם ולחפש דרכים שונות לבלות כמה שיותר מחוץ לבית. בכדי שתוכלו להימנע ממצבים כאלה, מוטב להתעורר מוקדם בבוקר ולצאת לאימון בחדר הכושר, הליכה ברחוב או התעמלות במתקני הכושר המצויים בפארקים. כך כשתגיעו לביתכם, תוכלו להתחיל את היום עם אנרגיות חדשות ולעבוד באופן יעיל יותר.

הפרידו בין פינת העבודה לבין המרחב האישי

חשוב להגדיר פינת עבודה שתשמש אתכם לשעות העבודה מהבית ותהיה מופרדת מהחללים הביתיים שבהם אתם נמצאים בזמנכם הפנוי. אל תעבדו על המיטה או בחדר השינה, משום שלפי תורת הפנג שוואי, שילוב בין הפן האישי לבין הפן התעסוקתי עלול להוביל לאי נחת ולחוסר מרגוע.

עיצוב פינת העבודה לא רק יאפשר לכם ליהנות מחלל עבודה ייחודי, אלא גם ישרה עליכם רוגע ויאפשר לכם לעבוד ביעילות מרבית.

כדאי לקרוא: כך תשפרו את המשרד הביתי.

הגדירו שעות עבודה קבועות

אחת הטעויות של אנשים שעובדים מהבית היא שהם לא מגדירים שעות עבודה קבועות. מצב זה יגרום לכם לעבוד לכל אורך היום מבלי להפריד בין הזמן הפנוי לבין שעות העבודה. קבעו מראש מהן שעות העבודה הקבועות שלכם והשתדלו לעמוד בהן.

עצמאים? בררו אם מגיע לכם החזר על הוצאה מוכרת

עובדים עצמאיים שעיקר עבודתם נעשית מהבית נאלצים לשלם בעבור שירותים ורכישות לטובת העסק, כמו ספק אינטרנט, חשבון חשמל, רכישת מחשב ועוד. מוטב לברר אילו מבין ההוצאות הללו ייחשבו כהוצאות מוכרות, גם אם באופן חלקי, זאת בכדי שתוכלו לדרוש בעבורן החזרים בסוף השנה. כמו כן, מומלץ לשמור את כל הקבלות הרלוונטיות במקום מסודר, כך תוכלו לשלוף אותן במידה ותידרשו להציגן לרשויות.

 

עבודה מהבית יכולה להיות אפקטיבית ויעילה במיוחד, כל עוד תדאגו לארגן לעצמכם פינת עבודה מעוצבת ומאובזרת בכל הציוד הנחוץ לכם. רכשו ציוד משרדי, עצבו את חלל העבודה והפרידו בין הזמן האישי לבין השעות שבהם אתם מתכננים לעבוד. בהצלחה!