המעבר לעבודה מהבית, וסגירת מכוני הכושר (גם אם באופן זמני) שהיו מאוד שכיחים בשנת 2020, הובילו לא מעט אנשים להישאר בבתיהם ולמצוא דרכים יצירתיות לשמור על הכושר ולהתאמן. אחת הדרכים האידיאליות ביותר לעשות זאת היא באמצעות הקמת חדר כושר ביתי (או פינת כושר באחד החדרים).

הקמת חדר כושר ביתי היא לא משימה מאתגרת כפי שכולם חושבים, ובמקרים מסוימים, גם לא מדובר בפרויקט שכרוך בעלויות מאוד גבוהות. מתכננים להקים חדר כושר ביתי? ריכזנו בעבורכם מספר טיפים שיוכלו לסייע.

חדר כושר ביתי: הפתרון האולטימטיבי

נכון, זה אולי נשמע כמו פרויקט מאוד יקר, אבל האמת שלא חייבים לרכוש ציוד ומכשירים בעלויות גבוהות ובהחלט ניתן לרכוש מספר מצומצם של מכשירים ועזרים, שיאפשרו לכם להתאמן באופן אפקטיבי ומושכל. באתר של מגה ספורט תוכלו למצוא מגוון רחב של מוצרי כושר מעולים, בטווח מחירים מגוון, כך שתוכלו לרכוש ציוד בהתאם לתקציב האישי שלכם. מכשירים כמו הליכונים, אופני כושר, ספת כושר ואפילו אליפטיקל יכולים להיות מעולים, משום שהם מסייעים לעבוד על שרירי הגוף והם נחשבים למוצרי חובה. כמובן שאין צורך לרכוש את כולם, אבל בהחלט כדאי לשלב לפחות אחד מהם בחדר הכושר הביתי שלכם, משום שהם יאפשרו לכם לבצע פעילות אירובית בעצימות שונה, ובכך לבנות אימון מותאם וממוקד.

טיפ: אם אין לכם אפשרות להקצות חדר שלם לטובת הפרויקט, בהחלט תוכלו ליצור פינת כושר קטנה בסלון או באחד החללים המשותפים, כשאופני כושר או הליכון יכולים להיות מכשירים מעולים בעבורכם, בייחוד אם אתם אוהבים לצפות בטלוויזיה תוך כדי האימון.

איך להקים חדר כושר ביתי?

איזה ציוד כדאי לי לרכוש?

ובכן, מלבד המכשירים שצוינו מעלה, כדאי ואפילו רצוי לרכוש מזרן ייעודי לאימונים, משקולות יד (בהתאם למשקל הרצוי), גומיות אימון ורצועות TRX. המחיר של המוצרים הללו אינו גבוה, וגם האחסון שלהם מאוד נוח, ואינו מצריך מקום רב. ציוד הכושר יסייע לכם לשמור על הגזרה גם כשעובדים מהבית, גם בימי החורף הקרים וגם בימים בהם לא ניתן לצאת מהבית.

אם הזכרנו את אחסון הציוד, טוב לדעת שיש לא מעט מכשירים מתקפלים, או מכשירים שיוצרו באופן מושכל כך שלא יתפסו מקום רב בחלל, כך שגם אם מדובר בחדר קטן או בפינת אימון בסלון, בהחלט ניתן למצוא פתרונות אחסון שונים ומגוונים.

עם הזמן, וודאי תרצו לשדרג את הציוד שלכם, לרכוש משקולות במשקלים גבוהים יותר, להוסיף שק אגרוף או ציוד נוסף וכו'. כדאי לתכנן את תוכנית האימונים מבעוד מועד על מנת להבין איזה ציוד תצטרכו בהמשך הדרך. זה יסייע לכם לחסוך עלויות ולתכנן את הרכישה בחוכמה.

שנסכם?

חדר כושר ביתי מהווה פתרון נהדר בעבור רבים, ובייחוד בתום שנת 2020, בה עבודה מהבית הפכה לדבר שבשגרה. אין צורך לדחות אימונים, לבטל את אימוני הריצה או לספק שלל תירוצים – כי באמצעות חדר הכושר הביתי שלכם, תוכלו להתאמן בשעות שנוחות לכם ולפי תוכנית האימונית שהותאמה לכם באופן אישי.

בהצלחה!