קולגן לשיער

השהות בבית הן בעבור עצמאיים ובוודאי בעבור שכירים שנאלצים לעבוד מהבית גורמת להזנחה, וזאת בשל שינויים בסדר היום שאינם כוללים שגרת עבודה עם יציאה וחזרה למשרד. כיצד בכל זאת ניתן לשמור על שגרת טיפוח אידיאלית מהבית? להלן הפרטים.

שגרת טיפוח: כך תוכלו לשמור על השגרה גם כאשר אתם עובדים מהבית 

שגרת טיפוח בזמן עבודה מהבית עלולה להיות מורכבת במיוחד, וזאת בשל הקלות של דילוג על שלבים שכל אחד מאיתנו מבצע כאשר הוא יוצא לעבודה במשרד. למעשה, נגיף הקורונה והסגר גרם לעשרות אלפי ישראלים לסגל שגרה חדשה שהיא מוכרת בעבור ציבור העצמאים אך פחות בעבור שכירים שרגילים לנהל את שגרת היום בהתאם לשעות העבודה במשרד. חשוב להבין כי עבודה מהבית איננה אומרת כי צריך להזניח את עצמנו גם אם אנחנו לא יוצאים לפגוש עמיתים וחברים אלא להפך – מדובר בהזדמנות מצוינת להטמיע הרגלים חדשים, ולהתמיד בהם. כיצד? ובכן, נתחיל בבוקר.

שגרת טיפוח מומלצת בבוקר

השעות הראשונות בבוקר הן שעות חשובות אותן ניתן לנצל לטובת שגרת טיפוח קבועה. חשוב קודם כל לחשוב עם עצמכם איך אתם מתחילים את הבוקר שלכם. אם בשגרת עבודה מחוץ לבית אתם ממהרים, כאן אפשר לקחת את הזמן. רצוי להיכנס למקלחת קצרה ומרעננת של רבע שעה, ולאחר מכן להשתמש בתכשירים ייעודים לעור הפנים – סבון פנים, סרום וכמובן קרם הגנה. נכון, אומנם אנחנו לא יוצאים מהבית אבל בקרם הגנה יש חומרים פעילים ובנוסף לכך אתם עדיין חשופים לשמש, בייחוד אם אתם יושבים מול החלון בזמן עבודה. בכדי לקבל אנרגיה להמשך היום ובנוסף גם לטפח, רצוי להשתמש בתוספי תזונה. קולגן לשיער לדוגמה הוא תוסף מצוין ללא תופעות לוואי אותו ניתן לקחת בארוחת הבוקר ומיד לאחר המקלחת, וזאת מתוך מטרה לחזק את הסיב השיער ובנוסף להתמודד עם נשירת שיער. תוספי תזונה מהווים דרך נהדרת לסגל שגרת טיפוח קבועה, כחלק מההכנות לבוקר של עמוס של עבודה.

ניצול שעות אחר הצהריים לטובת שגרת טיפוח

בשעות אחר הצהריים לרוב נרגיש ירידה באנרגיה. בכדי לנצל את השעות הקשות יותר, בזמן הכנת הקפה או ארוחת הצהריים קחו איתכם מסכת בד לטובת החדרה של לחות וחומרים פעילים. מדובר במסכה שעלותה עשרות שקלים בלבד אותה מניחים על הפנים (כאשר הן יבשות) למשך של רבע שעה עד עשרים דקות. שימו לעצמכם תזכורת בפלאפון למנוחה של 20 דק', ולאחר מכן חזרה לעבודה. עדיף לקבוע שעה קבועה ולא לנסות להגמיש את השעות מאחר והשגרה עלולה להשתבש. נוסף לכך, השקיעו בשייק ירוק מפירות וירקות שיש לכם בבית. קחו את הזמן להתפנק אבל גם להתחזק מבחינה אנרגטית, וזאת בשל העובדה כי פירות וירקות עשירים בנוגדי חמצון ומינרלים שהם חיוניים לבריאות, כמו גם לטיפוח עור הפנים לצד תחושת עוררות מוגברת.

רגע לפני שנכנסים למיטה

אחרי יום עבודה ארוך בבית זה הזמן לפנק את עצמכם ולהירגע. את שגרת הלילה מתחילים קודם כל בניקוי יסודי של הפנים באמצעות סבון, ולאחריו קרם הזנה. אל תשכחו לתת דגש גם לשיער ולפחות פעמיים בשבוע הוסיפו תזכורת ביומן לטובת שימוש במסכת הזנה עמוקה.

טיפ חשוב לשמירה על שגרה

רצוי לרכוש בכל חנות לכלי בית טיימר. עם הטיימר תוכלו ליצור טכניקה בשם "פומודורו". מדובר בטכניקה שפותחה בסוף שנות ה-80 ובמסגרתה מפצלים את זמני העבודה למקטעים של זמן, לרוב של 25 דק'. לאחר מכן מכוונים את הטיימר שוב לחמש דקות במסגרתן תוכלו ליצור לעצמכם שגרת טיפוח, ולא להתעסק בעבודה. בחמש דקות ניתן למרוח קרם גוף, לשטוף את הפנים ולהניח סרום מפנק או אפילו להפעיל מוזיקה ובמקביל להשתמש ברולר לטובת מיצוק העור. חשוב לתת לעצמכם את הזמן בין לבין בכדי ליצור את היכולת גם לשמור על השגרה אבל גם על עבודה, ולכן רק דרך התמדה ונחישות כמו גם הבנה כי הבית הוא אומנם המצבר, אבל בהחלט מקום שבו ניתן לתת מקום לאני הפנימי לצאת – מבפנים וגם מבחוץ.