יותר ויותר אנשים מעוניינים להתחיל ולעבוד מהבית וזאת מסיבות שונות. חלק רוצים להימנע מהפקקים בכבישים, חלק פשוט מאוד אוהבים את הנוחות של הבית שלהם, חלק רוצים להיות בבית לצורך גידול הילדים והסיבות עוד רבות. אז במה אפשר לעבוד מהבית הן כעצמאי והן כשכיר?

עבודה מהבית

שיווק וקידום עסקים אונליין

מקדמי אתרים, אנשי פרסום בגוגל ואנשים שיווק רבים עובדים כעצמאים או כשכירים מהבית. עצם העובדה שלצורך התעסקות במקצוע זה נדרש רק ידע, מחשב שמותקנות עליו תוכנות מאפשר את ההימנעות מנסיעה בפקקים ועבודה במשרד. ישנן חברות קידום רבות שכל עובדיהן עובדים מהבית וכאשר ישנו צורך להיפגש עם הלקוחות, קובעים עם הלקוח בבית קפה.

תכנות

חברות הייטק רבות שוכרות אנשי פיתוח ומתכנתים אשר יבצעו את העבודה מביתם. כמו כן גם כאן לא נדרש הרבה מעבר למחשב טוב ותוכנות הכרחיות. תחום זה מתחלק לקטגוריות רבות ביניהן מנהלי אבטחת מידע, מפתחי תוכנות, בודקי תוכנות ועוד. תחום זה מאפשר עבודה מהבית הן כפרילנסר והן כשכיר בחברה.

טלמרקטינג

זהו התחום בו היצע העבודות כשכירים מהבית הינו הגבוה ביותר במשק. תחום זה הינו פניה ללקוחות המתעניינים בשירותים מסוימים אך לעיתים גם לקוחות קרים לצורך קידומם אל המכירה, הקידום יכול להיעשות על ידי קביעת פגישה בין הלקוח לאיש מכירות וגם לצורך קביעת מועד לשיחה בין הלקוח לאיש המכירות. עבודה זו דורשת מחשב בסיסי וטלפון אך דרישה נוספת וחשובה לעבודה זו הינה סביבה שקטה המאפשרת שיחות טלפון. עוד בתחום העבודה מהבית באמצעות הטלפון ניתן למצוא את שירות הלקוחות. חברות רבות מעדיפות להימנע מהחזקת משרדים יקרים ומאפשרות לעובדיהן לבצע את שיחות שירות הלקוחות מהבית, בתחום זה ניתן למצוא גם שירות לקוחות באמצעות מייל או צ'אט באתר החברה. בהקשר זה שווה גם לקרוא על – עבודה מהבית לאמהות.

עיצוב גרפי

מעצבים גרפיים עובדים מהבית משום שלא באמת נדרש משרד למקצוע זה. חלק גדול מהמעצבים הגרפיים בשוק עובדים בעבודה זו כהכנסה חלקית ולוקחים עבודות מידי פעם בזמן הפנוי. חברות רבות המעוניינות לחסוך עלויות שוטפות של החזקת משרד וכל הכרוך בכך יאפשרו לחלק או לכל עובדיהן לעבוד מהבית. לעבודה זו נדרש לרוב מחשב טוב, ידע מתאים ויצירתיות. לעיתים כאשר מדובר בעיצוב אתרים (הפעולה שקובעת בסופו של דבר איך האתר יראה) נדרש גם ידע טכני מסוים.

אדמיניסטרציה

אדמיניסטרציה הינה לרוב ביצוע עבודות שוטפות של המשרד. ניהול ספקים, עובדים, ניהול יומנים, שיחות עם לקוחות, לפעמים אף עבודת קלדנות ועוד. בדרך כשחושבים על עבודות אלו מדמיינים מזכירה היושבת במשרדי החברה אך כיום ישנן חברות רבות שלא מחזיקות במשרד פיזי,. דבר זה מאפשר לשכור עובדי אדמיניסטרציה שיעבוד מהבית משום שאין צורך בקבלת קהל. בנוסף על כך, חברות רבות אינן צריכות עובד אדמיניסטרציה למשך שעות מרובות ומספיק להן שהעובד יעבוד שעות ספורות ביום.