בשנים האחרונות אנחנו עדים ללא מעט עסקים שנפתחים בישראל, בין אם מדובר בעסקים קטנים שמנוהלים מהבית ובין אם מדובר בחברות והקמת ארגונים גדולים. רבים מאסו בעולם העבודה השוחק, שמחייב אותם לעבוד 9 שעות ביום, להספיק משימות בפרקי זמן קצרים ולהימנע מבילויים בשל היעדר זמן פנוי, ולכן זה לא מפתיע שעסקים עצמאיים רבים ומגוונים מתפתחים בארץ. למעשה, יש כמה וכמה יתרונות לעבודה עצמאית – ריכזנו בעבורכם את היתרונות המשמעותיים ביותר:

עבודה עצמאית

אתם קובעים את לוח הזמנים

אחד היתרונות הבולטים ביותר בעבודה עצמאית, הוא האפשרות לקבוע את לוח הזמנים לבד, להחליט באילו שעות עובדים, מתי יוצאים לחופש ובאיזו שעה מסיימים לעבוד מידי יום. כשאתם קובעים לעצמכם את לוח הזמנים, אתם למעשה מעניקים לעצמכם זמן פנוי לתחביבים ולפעולות משמעותיות בעבורכם כמו תפילות בבית הכנסת, ברכות השחר, התנדבות במקום משמעותי וכו'.

נוסף לכך, זה אידיאלי בעבור בעלי עסקים עם משפחות, מאחר וניתן לצאת לחופשות בזמן שנוח לכם מבלי לבקש רשות מאף אחד, ואפילו לבלות זמן איכות עם המשפחה באמצע השבוע.

אתם עוסקים בעבודה שאתם אוהבים

בדרך כלל, אנשים שפנו לדרך עצמאית, הם אנשים שהחליטו להגשים את החלום ולעסוק במשהו שהם אוהבים, בין אם מדובר בהפעלות לימי הולדת, שירותי כתיבת תוכן לעסקים או אפילו מכירת מוצרים בעבודת יד. כיום יש לא מעט אנשים שעוסקים בעבודת שהם לא אוהבים, עבודות שמעיקות עליהם ומורידות את מצב הרוח, כך שלעבוד בתחום האהוב עליכם, לרבות הגשמת החלום – זה בהחלט יתרון משמעותי ולא מובן מאליו כלל.

אתם שולטים על כמות העבודה שלכם

עובדים שכירים נאלצים לקבל על עצמם שלל משימות, ולהקפיד להספיק את כולן בפרק זמן קצוב. ובכן, כשאתם עצמאיים, אתם בוחרים את כמות הלקוחות שלכם ואתם תחליטו מה יהיה היקף העבודה. כך, תוכלו לסדר את לוח הזמנים היומי בהתאם לצרכים שלכם, לקבל כמות סבירה של לקוחות (כמות שמאפשרת את המשך קיומו של העסק כמובן) ולשלוט בהיקף המשימות והעבודה שלכם.

אתם יכולים לישון עד מאוחר

עובדים עצמאיים יכולים לפתוח את יום העבודה שלהם בכל שעה שרק ירצו, ואפילו להתעורר בשעה מאוחרת יחסית, בניגוד לעובדים שכירים שצריכים להתייצב במשרד בשעה מוקדמת בבוקר. היתרון הוא לא רק לקום מאוחר יחסית, אלא גם האפשרות לבלות עם הילדים בבוקר לפני שהם הולכים למסגרות.

אתם יכולים לשלוט על כמות ההכנסה שלכם

כמות ההכנסה שלכם תלויה בכמות העבודה שלכם, לכן אם תרצו להגדיל את ההכנסה, תצטרכו למצוא לקוחות חדשים, ולספק להם את השירות שלכם. להבדיל, שכיר שמעוניין להגדיל את הכנסתו, עליו לבקש העלאה ולהמתין שמנהליו יאשרו זאת או לחפש עבודה עם שכר גבוה יותר, מה שעלול להיות מאתגר ומתסכל במקביל.

 

יש לא מעט יתרונות לעבודה עצמאית, בין אם היא מנוהלת מהבית ובין אם היא מנוהלת ממשרד שכור. אם גם אתם חולמים לפתוח עסק, ולעבוד בתחום העיסוק האהוב עליכם – שקלו זאת לחיוב, ואולי תצליחו לשנות את חייכם, וליהנות מעצמאות כלכלית וחיים מלאי חוויות. בהצלחה!