גם אתם עברתם לעבודה מהבית? תתנחמו בזה שאתם ממש לא היחידים, וכמוכם עוד ועוד עשרות אלפי ישראליים הפכו את חדר המגורים למשרד. ובמצב כזה, מי אם לא המחשב האישי הופך להיות החבר הכי טוב שלנו. אנחנו מבצעים בו את המשימות השונות בעבודה, מעבירים מיילים לעמיתים, מטפלים בעניינים האישיים שלנו וגם בשעות הפנאי הרבות שהתפנו לנו אנו משתמשים לצרכי הנאה. כעת יותר מתמיד, חשוב מאד שלא להזניח את האבטחה של המחשב האישי שלנו. כאשר הוא איננו מוגן הוא חשוף לפריצות של האקרים שעובדים שעות נוספות בימים אלו, לווירוסים רבים שיכולים להרוס אותו ולסכנה ממשית שמידע סודי ורגיש שלנו ידלוף החוצה. הצעדים הבאים יעזרו לכם להבטיח שהמחשב שלכם מאובטח בכל שלב.

התקינו תוכנת אנטי וירוס חזקה

זה אולי נשמע כמו צעד בנאלי ומובן מאליו, אך תופתעו לגלות כמה אנשים לא מגנים על המחשב שלהם באמצעות אנטי וירוס וחבל שכך. ישנם תוכנות אנטי וירוס חינמיות מעולות שיסייעו בהגנה על המחשב שלכם, יירטו ניסיונות חדירה של וירוסים זדוניים ויתריעו לכם בזמן אמת כאשר המחשב תחת מתקפה. למען האמת, אין שום סיבה הגיונית שלא להתקין אנטי וירוס איכותי במחשב שלכם ובהחלט מומלץ ליישם את הצעד הזה בהקדם האפשרי.

הרחיקו מידע רגיש מהמחשב

אם יש מידע מסוים שאתם חוששים שידלוף, אין סיבה לשמור אותו על המחשב. אם מדובר בקבצים כלשהם שמרו אותם בכוננים ניידים, את עשרות הסיסמאות שלכם לאתרים השונים רשמו על פתק ושמרו טוב במגירה וכך תבטיחו שגם במקרה שהמחשב שלכם נפרץ, מידע חשוב לא ידלוף ממנו. במידה ואתם מעבירים מידע רגיש בעבודה ודאו שהממונים שלכם מודעים לסכנות הקיימות ומיישמים גם הם צעדי הגנה חיוניים.

עובדים בפיג'מה- כך תשמרו על אבטחת המחשב שלכם

הקפידו להחליף סיסמאות לעתים קרובות

בינינו, מי שמקפיד ליישם את הצעד הזה הוא זן נדיר בהחלט בימינו. כאשר אנו שומרים על סיסמאות לזמן ארוך, אנו מעלים את הסיכוי שיצליחו לפרוץ לחשבונות שלנו ברשתות החברתיות, לחשבון הבנק, לאתר המכיל מידע רפואי רגיש שלנו ובעצם לכל מקום שדורש כניסה והזדהות באמצעות סיסמא. נכון, זה מעצבן ומציק לעשות את זה ובמיוחד כשהתרגלתם כבר לסיסמאות הישנות שלכם ואתם זוכרים את כולן. אבל זה מאד חשוב, החליפו את כל הסיסמאות ושמרו אותן בפתק במקום נסתר ובטוח, או לחלופין היעזרו בתוכנה ייעודית לשמירת סיסמאות.

לא בטוחים? פנו לבעל מקצוע

במיוחד אם אתם עובדים במקום עבודה שמעביר מידע רגיש בין העובדים ואתם לא בטוחים שהמחשב שלכם מוגן, זה בהחלט לא צעד מופרך לפנות למומחה מחשבים שיעבור על המחשב שלכם ויאתר את הנקודות הרגישות והחשופות שבו. כאשר אתם עושים זאת אתם יכולים להיות בטוחים שהמחשב שלכם מוגן לחלוטין. אגב, מומלץ ביותר להמליץ על הצעד הזה לבוס בעבודה וכך להבטיח את ההגנה של כל המידע שעובר בימים אלו של עבודה מהבית.