עם התפרצות הקורונה, עובדים שכירים רבים עברו לעבוד מהבית, מה שלעיתים עלול להיות מאתגר עבור מי שאינם רגילים לכך. כיצד ניתן ליצור שגרת עבודה רציפה כשעובדים בבית, ואיך ניתן לצלוח את התקופה? ריכזנו בעבורכם את כל המידע הנחוץ.

לשמור על שגרה, גם בבית

למרות שעבודה מהבית נשמעת כמשהו זוהר, חשוב להבין שיש צורך במשמעת עצמית גבוהה. כדי לשמור על השפיות במהלך השהות בבית, כדאי ליצור מעין שגרה רציפה, וכשקמים בבוקר, מוטב ללבוש בגדים חדשים ולצאת מהפיג'מה.

למרבה המזל, עדיין ניתן לבצע רכישות אונליין, כך שניתן להתחדש בפריטים חדשים, כמו לרכוש סנדלים לנשים, בגדי קיץ וכו', ולהתחדש בפריטים חדשים שיעודדו אתכם לקום מהמיטה ולפצוח בשגרת העבודה היומית.

צרו פינת עבודה ייעודית

חשוב ליצור בבית פינת עבודה ייעודית, בה תוכלו לעבוד במהלך היום. זו יכולה להיות פינה מאולתרת על שולחן האוכל, בחדר הילדים או אפילו בסלון. החשוב הוא ליצור סביבת עבודה, שרק בה עובדים, כשניתן לעצב את פינת העבודה בבית במגוון רחב של דרכים. יתר על כן, רצוי לאבזר אותה בכל הציוד הנחוץ לכם לעבודה (כמו מחברת, עטים, שדכן וכו'). כמו כן, מוטב לא להסתובב עם הלפטופ ברחבי הבית, ולהימנע מלעבוד במיטה.

הרבו בפגישות עבודה באמצאות "זום"

כדי לשמור על שגרת עבודה רציפה, כדאי להקפיד על שיחות "זום" אחת ליום, ולו כדי להעניק תחושה של עבודה משותפת, ושל קשר יומיומי בין העובדים. רצוי לקבוע פגישות בוקר או פגישות אחר הצהריים, כשכל אחד מהעובדים יוכל לשתף בהספק היומי שלו ובמשימותיו להמשך השבוע.

משנים לוקיישן איך להתמודד עם המעבר לעבודה מהבית בצל הקורונה

תכננו לו"ז יומי

תכנון לו"ז יומי זה בהחלט דבר חיוני, משום שכך תוכלו לקבוע את זמני ההפסקות מראש ולתכנן לעצמכם את הספק המשימות היומיות. כשיש לוח זמנים מאורגן ומסודר, היום הופך להרבה יותר פרודוקטיבי, והסיכויים לסיים את המשימות עולים באופן ניכר. אגב, כדאי להתעורר מידי יום באותה השעה, ולהקפיד על שגרה רציפה גם במהלך העבודה מהבית.

ואם יש בבית ילדים?

עובדים שיש להם ילדים עשויים להיתקל בלא מעט קשיים, ולו כי הילדים מבקשים התייחסות במהלך היום, מה שמקשה על רצף העבודה. לכן, מוטב לדאוג מבעוד מועד לפעילויות עבור הילדים, החל מחוברות צביעה, חוברות עבודה, פינת עשירה עשירה בחומרים ייחודיים וכו', כך שהילדים יוכלו להעסיק את עצמם במהלך היום – ואתם תוכלו להתפנות לעבודה.

עבודה מהבית מצריכה משמעת עצמית, ועל כן עובדים שכירים שהחלו לאחרונה לעבוד מהבית עלולים לחוות מעט קשיים בהתחלה, ולו כי אינם רגילים לכך. עם זאת, באמצעות הקפדה על שגרה יום יומית ולו"ז מסודר, ניתן לייצר סביבת עבודה אידיאלית וליצור שגרה חדשה ורציפה – שאליה יהיה קל יותר להתרגל.

למרות שמדובר בתקופה שעתידה לחלוף, ייתכן שמעסיקים רבים יחליטו לשמר את נהלי העבודה החדשים, וייתכן שעובדים רבים יעדיפו בעתיד להמשיך ולעבוד מהבית. יכול מאוד להיות שאנחנו בפתחו של עידן חדש, אך עדיין לא ניתן לומר זאת בוודאות.

רק בריאות!