לא כל העסקים מתנהלים ממשרדים הממוקמים במבנים רבי קומות או מתחמי עבודה, ויש כאלה שדווקא מתנהלים באזור הביתי. לרוב מדובר בעובדים עצמאיים שמנהלים עסק של אדם אחד (או כמה עובדים בודדים שעובדים מהבית). יש לא מעט דרכים לשדרג את העסק הביתי שלכם, בין אם זה באמצעות ציוד חדש ובין אם באמצעות סיעור מוחות שיוביל לרעיון ייחודי. מהם השדרוגים הקטנים שיטיבו עם העסק הביתי שלכם? הנה כמה רעיונות:

קו טלפון נפרד לעסק

אחד הדברים החשובים ביותר בניהול עסק ביתי הוא להפריד בין החיים האישיים לבין העסק. כדאי לברר בקרב חברות תקשורת שונות אילו הצעות יש להן עבור עסקים, כמו רמי לוי תקשורת מחירים, סלקום, פרטנר וכו'.

 

חלל עבודה מסודר

אלמנט נוסף שיסייע לכם להפריד בין שעות העבודה לשעות הפנאי האישיות יהיה חלל עבודה מסודר שנפרד מהחלל הביתי. כלומר, יש להקצות חדר או אזור שיהיה מקום העבודה שלכם. כמו כן, רצוי להימנע מלעבוד בסלון, בחדר השינה או באזורי הבית השונים, ולמקד את העבודה בחלל הייעודי שהקצתם.

 

נוכחות דיגיטלית ייחודית

אחד הדברים החשובים לכל עסק, ולא רק לעסק הביתי, הוא יצירת נוכחות דיגיטלית ייחודית. אבל לפני שנייחד את הנוכחות הדיגיטלית חשוב ליצור אותה: לבנות אתר, להקים עמוד פייסבוק, לדאוג לפרופיל אינסטגרם עסקי וכו'. אבל איך תייחדו את הנכסים הדיגיטליים שלכם? תמצאו שפה אחידה שמשדרת את המסר שאתם רוצים להעביר, דאגו לקו עיצובי אחיד ונסו למצוא תכנים בעלי ערך עבור הלקוחות שלכם – מה שגם עשוי לגרום ללקוחות חדשים להצטרף אליכם.

 

לוח השראה

פינת עבודה יתומה היא בהחלט לא משהו שיעורר בכם השראה, אבל אם תצרו לוח השראה אישי ותתלו אותו מעל שולחן העבודה, סביר להניח שיהיה לכם הרבה יותר נעים לעבוד. לוח השראה הוא לוח בו ניתן לתלות אלמנטים ייחודיים שמשמחים אותנו, כאלה שמעודדים את החשיבה היצירתית ועושים לנו נעים בעין. כל אחד יכול לבנות את לוח ההשראה שלו באופן אישי, כשכמובן ניתן להחליף את האלמנטים והתמונות שמעטרות אותו בכל רגע נתון.

 

מערכת לניהול משימות

אחת הדרכים הטובות להתנהל בעסק הביתי, ולא משנה מאיזה סוג הוא, היא באמצעות מערכת ייעודית לניהול משימות. המערכת תאפשר לכם לאסוף את כל המשימות שיש לעשות, החל מהמשימות הקטנות ביותר ועד למשימות הגדולות, כשתוכלו לפצל את המשימות לימים, לקבוע דד ליין, לחלק לפרויקטים ובעיקר להיות רגועים שכל המשימות נמצאות במקום אחד, וכך לא תפספסו אף משימה חשובה.

 

נסו לשדרג את העסק הביתי שלכם ככל הניתן, כשכדאי לאמץ כמה שיותר רעיונות מכל ההצעות שנכתבו מעלה. עבודה מהבית היא לא תמיד פשוטה, ולכן יש לדאוג לחלל עבודה אידיאלי ולארגן סביבה נינוחה עבור שעות העבודה הביתיות. בהצלחה!