אוהבים לעסוק בעבודות יצירה? עולם ה- DIY הוא התחום שבו אתם רוצים לעסוק באופן תמידי? ובכן, מוטב לדעת שבהחלט ניתן להרוויח כסף מיצירה ואמנות. איך תהפכו את התחביב למקצוע? ריכזנו בעבורכם את כל המידע החיוני.

כסף מעבודות יצירה

להתמקצע

ליצור זו פעילות נהדרת, בין אם אתם אוהבים להכין אלמנטים מחומרים ממוחזרים ובין אם אתם רוכשים את חומרי היצירה האיכותיים ביותר בשוק כדי ליצור מהם יש מאין. אחד הדברים החשובים הוא להתמקצע בתחום שלכם, כלומר אם בחרתם לעסוק בסקראפבוקינג (יצירה בנייר), כדאי שתשתתפו בכמה שיותר סדנאות ותלמדו את התחום על בוריו, וזה תקף גם לתחומי אמנות ויצירה אחרים.

נוכחות דיגיטלית

כדי שאנשים יכירו אתכם וישמעו עליכם, אתם חייבם להקים עמוד פייסבוק עסקי, פרופיל אינסטגרם, פרופיל בפינטרסט, וכמובן גם אתר אינטרנט. הנכסים הדיגיטליים הללו יסייעו לכם להפיץ את האמנות שלכם, ולשתף אנשים ביצירות שאתם מכינים. מעבר לזה, הם עשויים להועיל לכם בשיווק באופן משמעותי.

 כסף מעבודות יצירה

אבל איך אפשר להרוויח כסף מאמנות?

יש לכם פרופיל עסקי ואפילו אתר באינטרנט, ואתם די טובים במה שאתם עושים – זה הזמן להתחיל להרוויח כסף. אספנו כמה רעיונות נהדרים שיסייעו לכם להפוך את התחביב למקצוע באמצעות הקמת עסק מהבית.

  • מכירת יצירות ברשת – בין אם תקימו חנות אינטרנטית על גבי האתר שבניתם, ובין אם זו תהיה חנות בתוך הרשת החברתית "פייסבוק", הרי ניתן למכור את התוצרים שלכם באמצעות הרשת, ולשלוח אותם באמצעות הדואר ללקוח. נסו למצוא קבוצות פייסבוק בהם נמצא קהל היעד שלכם, למשל, אם אתם מכינים אלבומים בעבודת יד, תוכלו לפרסם בקבוצות של מאורסים ומאורסות או בקבוצות שעוסקות בתכנון חתונה.
  • סדנאות ביתיות – אם יש לכם חלל ביתי גדול, ושולחן מספיק מקום עבור עוד 3 אנשים לפחות, תוכלו לארגן סדנאות ביתיות וללמד אנשים אחרים כיצד ליצור ולהכין אלמנטים שונים. את הסדנאות ניתן לפרסם בפייסבוק, באינסטגרם ובאתר, כשאף ניתן לשווק את הסדנאות עבור חגיגות ימי הולדת או מסיבות שונות.
  • סדנאות ווירטואליות – אפשרות נוספת להעביר סדנאות היא באמצעות הרשת. תוכלו להכין סרטונים ממוקדים לרשת, או לארגן מבעוד מועד וובינר, שבו תעבירו את הסדנה שלכם באופן ווירטואלי. מי שרוכש את הסדנה, וודאי ירצה לקבל את חומרי היצירה, לכן תוכלו לשלוח בדואר חבילה הכוללת את כל החומרים הנחוצים, כך הסדנה תהיה יעילה ופונקציונלית. כמובן שיש לכלול את עלות חומרי היצירה במסגרת עלות הסדנה.

פה נעצור לציין שכדי להרוויח כסף מהבית, בין אם זה ייעשה בתחום היצירה ובין אם לא, יש לפתוח עוסק פטור או עוסק מורשה, על מנת להרוויח שכר באופן חוקי.

 

מי אמר שחייבים לעבוד בעבודה משרדית? אם יש לכם תחביב אמנותי, אם אתם אוהבים ליצור ולהכין מגוון רחב של עבודות יד – בהחלט תוכלו להרוויח כסף, לאסוף קהל לקוחות ולבנות את המוניטין שלכם. בהצלחה!