המצב של הכלכלה נכון להיום אולי מראה כי הכלכלה בפריחה, אבל הפריחה הזו באה עם יוקר מחיה שהול ועולה בהתמדה בצורה שמחייבת כל זוג של הורים לחסוך כל מה שניתן עבור הילדים שלהם, ולמצוא מקום עבודה שבו הם יכולים להרוויח כמה שיותר כסף בכל שנה ושנה. עבור נשים הבעיה היא עוד יותר קשה מפני שבזה מעלה את הקושי של תמרון בין כל הצרכים של הילדים הקטנים לבין כל הצרכים של הבית ושל האישה עצמה.

אם לוקחים בחשבון כי אישה משקיעה הרבה מאוד זמן עבור נסיעות לעבודה ומקבלת שכר שנמוך מגבר שנמצא באותה מקום לצידה, רואים כי המעבר של נשים אל עבודה שנעשית בעסק עצמאי בבית היא פעולה שיותר ויותר נמצאת בדרישה. השאלה היא רק באיזה מקצוע הכי משתלם לעשות את ההשקעה.

מקצוע בתחום היופי

העולם של היופי הוא כזה שאר כל הזמן מצמיח עוד ועוד תחומים של תעסוקה, כאשר נכון להיום יש לכל אחד ואחת את האפשרות ללמוד מקצוע של טיפוח גבות, מקצוע של עיצוב שיער, מקצוע של טיפוח הציפורניים ולגשת גם אל לימודי איפור. כך למשל, בתחום של האיפור יש תמיד דרישה עבור מאפרת שתגיע אל הבית או יהיה אפשר להגיע אליה על מנת לדאוג לאיפור מושלם לקראת יום של צילומים לאירוע מיוחד. בלימודי איפור מקצועי תרכשי לעצמך את כל רזי המקצוע הנדרשים ותוכלי לצאת אל העולם עם כל הכלים שאיתם ניתן לפתוח עסק עצמאי ולהתחיל לאפר נשים באופן מקצועי.

לא צריכים חלל גדול לעבודה

היופי בתחום של האיפור ובכלל במקצועות של היופי הוא שלא צריך חלל גדול מידות על מנת לבצע את העבודה. זה מספיק כי לאישה יהיה חדרון קטן שפנוי לכל הציוד בבית, כאשר יש לא מעט מקרים שבהם היא נקראת על מנת לבצע את הטיפוח הזה במקום שבו נמצאת הלקוחה עצמה. החיסכון בעלויות עבור שכירות של מקום הוא ענק, וכך כל שקל שאישה מרוויחה עבור איפור, מניקור או סידור של גבות לאישה אחרת הוא שקל שממנו היא מרוויחה יותר מאשר הייתה שכירה או בעלת סלון יופי קטן בהשכרה.

איך להקים עסק טיפוח מהבית?

רוכשים את ההשכלה

רוב המקצועות של היופי הזמן הנדרש עבור הלימוד עצמו הוא ממש מזערי, כשאר רוב התחומים שמועברים על ידי מוסדות לימוד מוכרים ופופולאריים אינם אורכים יותר מכמה חודשים ולכל היותר שנה. את שאר ההתמקצעות כבר מבצעת כל אישה בזמן הפרקטיקה עצמה, ולכן זה חשוב כי יהיה מאגר של חברות טובות שעליהן ניתן לשדרג את המיומנויות עד לרמה  הכי גבוהה שאפשר. פשוט מוודאים מתי מתחילים קורסים של איפור, מניקור, שיער וכדומה, ונרשמים אל המקום שבו מרגישים כי מקבלים את תוכנית הלימוד הכי משתלמת.

אגב, טוב לדעת שיש טיפולי יופי וטיפוח גם לכלבים. נשמע מוזר? ובכן, זה בהחלט קורה, ואולי כדאי שתיקחו זאת בחשבון.

עושים קנייה של ציוד העבודה

ציוד העבודה שאיתה מאפרת או מניקוריסטית מבצעות את העבודה שלהן הוא אינו כה רב והוא מצריך השקעה ראשונית שלאחר מכן תידרש עם ביצוע של השלמות וחידושים עבור כל מה שכבר אזל. עבור מאפרת מדובר בתאורה טובה, ציוד איפור מלא ואף תיק נשיאה שאיתו כל אלה ניידים לחלוטין, ועבור מניקוריסטית חייבים כבר שולחן ושני כיסאות, לצד ציוד המניקור עצמו אשר כולל מכונת ייבוש לק, סט רחב של גווני לק ג'ל שונים, סט בנייה ומילוי באקריל, סוגי פצירות והרבה מאוד אציטון להסרת לק וניקוי וחיטוי כלי העבודה. ככל שציוד העבודה יהיה איכותי, כך העבודה תהיה מוצלחת והלקוחות תהיינה מרוצות ויחזרו אל עסק מוצלח שיכול להיות בקלות רבה בבית של כל אחת.