שרתים וירטואליים

משבר הקורונה תפס לא מעט עובדים שכירים בהפתעה גמורה כשהוא ממש מערער את הקרקע היציבה עליה עמדו. אנשים רבים התרגלו לעבודה הקבועה, לשכר שמגיע מדי חודש, לפנסיה שמופרשת לקרן ולזכויות המשולמות במלואן כאשר עם משבר הקורונה, מעסיקים רבים פשוט הוציאו את העובדים שלהם לחופשה ללא תשלום. חלק מהעובדים הללו חיכו בסבלנות והוחזרו לעבודה בסופו של דבר, אחרים קיבלו את הבשורה על קיצוץ באחוזי המשרה, ועוד רבים אחרים קיבלו את הבשורה הקשה מכל ופשוט פוטרו מהעבודה שלהם. כך בדיוק מצאו עצמם ישראלים מחוסרי עבודה ביום אחד ובעיקר אובדי עצות בתקופה בה כמעט ובלתי אפשרי להתקבל לעבודה חדשה. אם גם אתם פוטרתם בגלל משבר הקורונה, זכרו קודם שאתם לא לבד ודעו שבהחלט יש מה לעשות. ישראלים רבים המציאו עצמם מחדש וגם אתם תוכלו לעשות את זה. הנה כמה טיפים שאולי יעזרו לכם לצאת לדרך חדשה.

התחילו לעבוד מהבית

תתפלאו כמה ישראלים פתחו דווקא במשבר הקורונה עסק חדש והחלו לשווק את עצמם ולהציע שירותים מהבית. זה יכול להיות שירותי כתיבה, לימוד והוראה דרך הזום ובעצם כל דבר שאתם יכולים לעשות מרחוק. אם אתם חושבים על דרכי שיווק, מומלץ בהחלט שקול הקמה של אתר שיתאר את השירותים שלכם ורכישת דומיין קליט ואיכותי. אחסנו את האתר שרתים וירטואליים ותוכלו לצאת לדרך במהירות האפשרית. יכול להיות שבהתחלה זה ייקח קצת זמן אבל במהרה תצליחו לגייס לקוחות קבועים והנה לכם דרך מצוינת להתפרנס ממה שאתם עושים בלי לצאת מהבית.

שרתים וירטואליים

רכבו על גל המשלוחים

ענף המשלוחים הוא אחד הענפים שהכי שגשגו בתקופת משבר הקורונה כשאנשים רבים נאלצו בבת אחת לקבל את כל השירותים עד הבית. נכון, אולי אתם בשלב בחיים שלא דמיינתם שתעבדו כשליחים, אבל בתקופה בה צריך להכניס כסף מכל מקור שהוא, אין ספק כי מדובר בדרך מצוינת ופשוטה להגדיל את המשכורת שלכם. שימו לב שיש היום אפליקציות רבות של משלוחים שתוכלו להתחבר אליהן ופשוט לקחת עליכם מדי פעם משלוח או שניים בהתאם לזמן שיש לכם.

חפשו כמה משרות חלקיות

לפעמים זו יכולה להיות משימה מורכבת ליצור פסיפס של משרות בהתאם לזמן שלכם ולאילוצים, אבל מי שמצליח לעשות את זה טוב יכול בהחלט להסתדר על מקור פרנסה מצוין. עסקים רבים כיום ממשיכים לעבוד אך במתכונת מצומצמת יותר ומחפשים עובדים לאחוזי משרה נמוכים או לעבודה במשמרות. אם תצליחו למצוא כמה עבודות כאלה אותן תצליחו לשלב, תוכלו להגיע להכנסה של 100 אחוזי משרה ואולי להרוויח אפילו יותר ממה שעשיתם לפני משבר הקורונה. זכרו כי הדבר החשוב ביותר הוא לחשוב מחוץ לקופסא ולהבין שהעולם השתנה. מי שרוצה להצליח חייב להתחיל להיות יצירתי ומצוא מקורות הכנסה לא שגרתיים.

 

הקורונה לא עומדת לעזוב אותנו בקרוב, ומוטב למצוא את הדרך האידיאלית ביותר להמשיך ולהתפרנס, גם בתקופת המשבר. בהצלחה.