מתברגים בהייטק כבר עם השחרור מהצבא: הכול על אשכול מקצועות המחשב בצה"ל

יותר ויותר צעירים לפני גיוס מבינים כי התקופה של השירות הצבאי היא תקופה חשובה מאוד לקריירה, מאחר ומי שמצליח להתקבל לאשכול מקצועות המחשב, יכול לנצל את ההכשרה המקצועית לטובת פיתוח של קריירה עתידית בעולם ההייטק, מיד לאחר השחרור. מהם המקצועות המבוקשים באשכול הזה? כל הפרטים בכתבה הבאה.

בודק תוכנה

תפקידו של בודק תוכנה הוא לוודא שתוכנות ויישומים פועלים כמתוכנן ועומדים בדרישות של משתמשי קצה. התפקיד הזה כולל ביצוע בדיקות שונות וזיהוי באגים או פגמים במערכות המחשוב, לצד זיהוי וטיפול בבעיות שעלולות להתעורר במהלך פיתוח תוכנה. במסגרת השירות הצבאי במסגרת של השתלבות באשכול מקצועות המחשוב והכשרה בתחום של בדיקת תוכנה ניתן להמשיך בהמשך גם לקריירה מצליחה, מאחר והמיומנויות הנדרשת לבדיקות תוכנה מבוקשות מאוד בתעשיות רבות. עם הביקוש ההולך וגובר לבודקי תוכנה מיומנים, חייל בצה"ל שמסיים הכשרה מקצועית בבדיקות תוכנה יכול לקדם קריירה מצליחה ומתגמלת בתעשייה מיד לאחר השחרור. מידע נוסף על אשכול מקצועות המחשוב מהווה הזדמנות מעולה בעבורכם לקבל את כל המידע שאתם זקוקים לו לגבי תנאי הקבלה לתפקיד זה כמו גם תפקידים אחרים, מתוך מטרה לנצל את התקופה הצבאית לטובת הכשרה ובעלת פוטנציאל אדיר לעתיד.

מנהל מערכות מידע

מנהל מערכות מידע הוא תפקיד מרתק בתוך אשכול המחשוב, מאחר ומדובר בתפקיד אשר כולל פיקוח על התכנון, ההטמעה והתחזוקה של מערכות והרשתות של מערכות המחשוב הצבאיות. במסגרת התפקיד אתם תהיו אחראים לוודא שהתשתית הטכנולוגית עומדת בדרישות, ופועלת כהלכה. שירות בצבא במסגרת התפקיד הזה יכול לסייע לחיילים להשתלב בתעשיית ההייטק בעקבות מתן מגוון מיומנויות והכשרה טכנולוגית מתקדמת. לצה"ל יש מוניטין של טיפוח תרבות של חדשנות וטכנולוגיה, וחיילים המשרתים בתפקידים טכניים צוברים ניסיון רב ערך בניהול מערכות טכנולוגיות מורכבות. בנוסף, בשירות הצבאי יש דגש על עבודת צוות, תקשורת ופתרון בעיות, שהן מיומנויות קריטיות למנהלי מערכות מידע. על כן, חיילים שמסיימים את שירותם יכולים למנף את כישוריהם הטכניים והניסיון לקריירה משגשגת, בייחוד על רקע הביקוש ההולך וגובר לבעלי מקצוע מומחים בתחום של מערכות מידע ואחסון בענן.

 

 

מגן סייבר

מגיני סייבר ממלאים תפקיד קריטי בשמירה על הנכסים הדיגיטליים של צה"ל. בתור חיילים המשמשים בתוך מגן סייבר, תוכלו לנצל את המעטפת המקצועית להשתלבות בתעשיית ההייטק בעתיד, וזאת מכיוון שצה"ל ידוע בתחום אבטחת הסייבר. השירות ביחידת הסייבר של צה"ל מקנה לחיילים ניסיון מעשי בהתמודדות עם איומי סייבר מורכבים, לרבות איומים מתמשכים מצד גורמים עוינים. יחידת הסייבר נחשבת לאחת מהיחידות היוקרתיות ביותר בצבא, מאחר והחיילים מקבלים הכשרה ברמה עולמית, לצד שימת דגש על מתודולוגיות אבטחת סייבר חדישות. מאחר ובישראל יש תעשיית אבטחת סייבר משגשגת, חיילים ששירתו ביחידת הסייבר של צה"ל יכולים ליהנות מהזדמנויות נטוורקינג וקשרים בתעשייה, מה שיכול להגדיל את הסיכויים להתקבל למשרה נחשקת בתחום הזה.

לסיכום

מקצועות המחשוב נחשבים למקצועות יוקרתיים ומבוקשים מאוד, הן בשל ההכשרה המקצועית המקיפה והן בשל שירות מאתגר ומתגמל במיוחד גם בפן החברתי. באתר של אתר צו ראשון תוכלו לקבל את כל המידע שאתם זקוקים לו לגבי אשכול המחשוב, לצד מידע מהימן בנוגע לתנאי הקבלה, הכנה לקראת הצו הראשון ויום המא"ה, כל זאת מתוך מטרה להגדיל את הסיכויים להתקבל, ובהתאם לכך לנצל את תקופת השירות הצבאי לטובת עשייה למען המדינה, אך במקביל גם פיתוח של קריירה משגשגת מיד לאחר מכן – בתעשיית ההייטק.