בעולם בו כולנו חיים, רוכשים, מחפשים ומוצאים באון ליין, הביקוש לבעלי ידע טכנולוגי רלוונטי רק הולך וגובר.
כיום, כל עסק יודע, שעל מנת לגייס לקוחות חדשים הוא צריך נוכחות דיגיטלית, הכוללת חווית משתמש, ומישהו, שייצור אותה עבורו. מהו תפקידו של המתכנת? מה לומדים בקורס תכנות? מה נדרש על מנת להיות מתכנת? ובאילו משרות תוכלו להשתלב לאחר קבלת תעודת הסיום?

קורס תכנות

מתכנת- המקצוע של ההווה והעתיד

מתכנת הוא איש מקצוע, אשר עובד עם שפת קוד, וממנה מפיק תוצרים טכנולוגיים כגון: טפסים, דפים, פורמטים, דינאמיים וסטטיים. מתכנת לאתר יודע ליצור באנרים, שרצים לאורך, לתזמן פקודות, ליצור אפקטים, להטמיע פקודות בכפתורים מסוימים, ולהציב התניות, שמבטיחות תהליך תקין.

כיום ניתן לעבוד על תכנות ב Linux או ב JAVA, שנחשבים לפופולאריים מאוד במגזר הפרטי והעסקי. ניתן לעבוד כמתכנת עצמאי או פרילנסר וכן כמתכנת שכיר בחברה. ניתן לתכנת עבור web אתרים מקצועיים, ליצור אזורי שימוש ללקוחות ולמשתמשי קצה, לתזמן אובייקטים בתוך תצוגת המסך, ולוודא שפקודות מסוימות, אכן מביאות לפעולות הרצויות, וזאת על ידי לחיצת כפתור בלבד.

ובמילים אחרות, המתכנת הוא המאסטר של מאחורי הקלעים, הוא זה שמניע את החוטים, וכותב את הפקודות, שיוצרות את סביבת "הייצור" ובין היתר את חווית המשתמש.

מה לומדים בקורס תכנות?

קורס תכנות הוא מושג די גדול לתחום רחב מאוד, ישנם קורסים, אשר מתחילים מהבסיס, שפת התכנות של C++  תכנות ב JAVA תכנות ב Linux .
כאשר למידת שפות אלו מאפשרת לתכנת בסביבות web אפליקציות ל pc, פיתוח תשתיות ל enterprise, במטרה לתת מענה לריבוי משתמשים, ויכולת לתת מענה דיגיטלי לתהליכים עסקיים.

קורס תכנות מורכב ממספר פרקים, בינהם כאמור קורס הבסיס, הכולל בניית ממשקים גרפיים, פיתוח עלפי שפה ועבודה מול בסיסי נתונים SQL

קורס web אשר מעניק קשת רחבה של פתרונות לעולם פיתוח אפליקציות ל PC ( ישנם קורסים נפרדים, שעוסקים ב mobile)

מעבר לכך קיימים קורסים מתקדמים, העוסקים בחווית משתמש ב WEB בהעמקת הידע בפיתוח האפליקציות, בלמידה של מודלים ועוד.

מה נדרש על מנת להיות מתכנת?

הדרישה המרכזית לתכנות היא יכולת חשיבה טכנית, לוגיקה, הבנה והשגה מן הכלל אל הפשט, כי אחרי הכל המתכנת קורא פקודה, וכותב בעקבותיה קוד.
כמובן, שמעבר לכך נדרשת היכרות עם רשת האינטרנט, היכרות עם מערכות ההפעלה של windows, וידע באנגלית, ואם אשפר ברמה הטכנית על מנת להעשיר ולהעמיק את הנלמד.

במה ניתן לעסוק לאחר סיום קורס תכנות?

לאחר סיום קורס תכנות עולם ההייטק למעשה פתוח לכם. כמתכנתים תוכלו למצוא עצמכם בפרויקטים עתירי משתמשים, להשתלב בחברות טכנולוגיות, לפתח אפליקציות ואתרים, פיצ'רים מיוחדים, ולעבוד בסביבה מתקדמת, הדורשת מצוינות.