אדם שמבקש לחסוך מהר מאוד מגלה שעומדים לפניו מגוון אפיקים מעניינים – חלקם יותר בטוחים מאחרים, חלקם מיועדים לטווח הרחוק וחלקם יותר מפתים, כך רבים שכבר בחרו באפיק כזה או אחר עשויים מראש לשלול אפיקי חיסכון נוספים, אך פה אנו מבקשים לחדד בפניכם שאם אתם רק יכולים, שווה שגם אתם תעשו קרן השתלמות, ומיד נדון בשלל היתרונות שאופציה זו מציעה.

היכרות ראשונית

קרן השתלמות הינה מכשיר לצבירת רווחים עבור הטווח הבינוני, משמע לעומת מגוון כלים אחרים שעתידיים להיפתח רק בעוד הרבה שנים, הרי שבמקרה זה מדובר בסה"כ 6 שנים. מהי המשמעות? שניתן ליהנות מסך ההטבות שהשקעות לטווח הרחוק יודעות להציע, ובו זמנית ליהנות מהתוצר בתוך זמן יחסית קצר, ופה נעצור להסביר אלו הטבות עומדות על הפרק.

תודה רבה למעביד

אולי באופן אישי אתם לא ממש אוהבים את המעביד שלכם, אך כל עוד הוא מציע קרן השתלמות יש לכם סיבה טובה לומר לו תודה. מדוע? המעביד מפריש את רוב החיסכון – הוא מפריש כ7.5% ואילו אתם את ה2.5% הנוספים, משמע זה אפילו לא חיסכון שאתם שמים בצד, אלא המעביד שם את הרוב עבורכם. אי לכך אין זה מפתיע שלא מעט מעסיקים מנסים להימנע מכך.

קרן השתלמות

תודה רבה למס הכנסה

כידוע מס הכנסה נוגס בכול חלקה טובה, אך לא כאן. כאשר בוחרים לעשות קרן השתלמות מהר מאוד מגלים שאין צורך לשלם מס על ההפקדה של המעסיק, ואף אין צורך לשלם מס על סך הרווחים. מכאן ממש כפי שמגוון חסכונות פנסיונים מציעים הטבות מס, כך גם במקרה זה, אך כאמור בסיטואציה זו תיהנו מהרווחים בתום תקופה הרבה יותר קצרה.

גם לעצמאיים

רבים מבקשים ליהנות מקרן השתלמות אך מבקשים לקבל תמונה כמה שיותר ברורה, ועל כן אבנר הייזלר מסביר מגוון נדבכים שחשוב להציף מראש: גם אם אתם עצמאיים אתם יכולים לנצל זאת ובכך להרוויח משלל הטבות מס, כאשר ההפקדה צריכה להיות בגובה של 4.5% מסך ההכנסה החייבת. עוד אבנר הייזלר מציין שרבים כלל לא מודעים לעובדה שיש להם קרן השתלמות ועל כן מומלץ לבחון זאת בקלות באמצעות כניסה לאתר "הר הכסף". מה עוד חשוב לדעת? את ההשקעה מנהל בית השקעות שבקיא בתחום, אך מצד שני דמי הניהול נחשבים מאוד נמוכים. בנוסף, אם מבקשים לעבור למסלול השקעה אחר, תשמחו לגלות שגם אז לא יידרש תשלום מס.

סוגי מסלולים

"גם אתם צרכים קרן השתלמות", כך אומר אבנר הייזלר ועוד מבלי להכיר אותכם. כיצד הוא יכול לקבוע זאת? פשוט כי לא תמצאו חלופות יותר שוות! עם זאת, המעסיק כלל לא חייב להעניק קרן השתלמות, ועל כן הרבה פעמים שווה לבקש. המעסיק עדיין לא מעניק? אם בנוסף לכל אתם גם עצמאיים תשקלו לעשות לבד, ופה ראוי לדעת שיש סוגים שנחשבים יותר פופולאריים, קרי מסלול מנוהל (במסלול זה סומכים בעיניים עצומות על החלטת מנהל ההשקעות), מסלול מנוהל שמאפשר להשפיע על רמת הסיכון ומסלול מחקה מדד, בו מצמידים את סכום ההשקעה למדד הנבחר – פשוט ביחרו ונצלו את ההזדמנות!