ידוע שחיי העוסקים בעולם הקולנוע הרבה פחות נוצצים ממה שמהמסך מציג, אך עדיין מי שאוהב ונמשך לתחום בסופו של יום מוצא את מקומו בתעשייה, כאשר הטכנולוגיה שאינה מפסיקה לדהור קדימה פותחת הרבה יותר אפשרויות – מאפשרת לרבים לעבוד בתחום מבלי לשכור משרד אלא ישירות מביתם, כך שלצד שורה של קשיים, גם מדובר בשורה של יתרונות ייחודיים. התעסקות בעולם הקולנוע מאפשרת להיות עצמאיים ולשחק עם הזמן הפנוי, כך שבאופן כללי מדובר בעבודה גמישה ויצירתית, נוחה ומרתקת.

כיום יותר מתמיד

לתחום הקולנוע תמיד יש מקום להמציא את עצמו מחדש ובו זמנית לדבוק במקורות, כאשר כיום יותר מתמיד נפתחות יותר אופציות תעסוקה, וזאת כי כפי שציינו בעידן של היום ניתן לעשות הרבה יותר דברים מהבית – בין אם מדובר בעריכת וידאו ובין אם מדובר בכתיבת תסריט. מכאן שאין זה מפליא שיותר ויותר אנשים מתעניינים לגבי תואר שני בלימודי קולנוע, כי מי לא רוצה להיות חלק מהברנז'ה אך בו זמנית לעבוד בתנאים שלו – ישירות מהבית צמוד למחשב הביתי, למטבח הביתי ובאופן כללי בסמיכות לסביבה שמשרה עלינו שלווה ושמעוררת בנו את תחושת היצירתיות שכה חשובה בתחום.

לא רק עבודה

לא רק שכיום יותר ויותר אנשים עובדים בעולם הקולנוע ישירות מביתם, אלא כיום גם יותר ויותר שחקנים ניגשים לאודישן ראשוני דרך הבית – מבלי שיאלצו להיכנס לרכב, לשלם על דלק ולחפש חנייה, וזאת באמצעות מצלמה, חצובה ומייל. שנרחיב? כיום נהוג לצלם אודישנים בבית ולשלוח אותם למייל של המפיקים, כך ששני הצדדים חוסכים זמן יקר.

עולם הקולנוע מהבית לא רק עבודה

מחפשים רעיונות?

מלבד עריכת וידאו וכתיבת תסריטים, יש עוד דברים שבוגרי תואר בקולנוע יכולים לעשות ישירות מהבית. מחפשים דוגמאות? ובכן ניתן לארגן כיתות לימוד או לחלופין סדנאות משחק, ניתן להפוך חדר בבית לסטודיו שבו מקליטים ועורכים ברכות מושקעות לבני זוג שמתחתנים (או לילד בר מצווה), ניתן להיות מורים פרטיים עבור שחקנים שמבקשים להשיג תפקיד, ניתן לכתוב ביקורות לעיתונות אודות סרטים חדשים, ניתן לחבור לאנימטור (שגם כן עובד מהבית) וביחד לעבוד על קליפים או לייצר פרסומות, ניתן לנהל ולייצג שחקנים ועוד.

משלבים מרוויחים

כל היופי שתחום הקולנוע הנו תחום יצירתי ועל כן אם רק משקיעים מחשבה, ניתן לגלות עד כמה הבית עשוי להוות מקום נפלא לנהל ממנו את ההתעסקויות השונות. כמו כן, תמיד מוטב להשאיר דלת פתוחה, משמע אידאלי לשלב בין עבודה מחוץ לבית לבין עבודה בתוך הבית, אם בשביל להישאר מעודכנים, אם בשביל להרחיב את נתח ההכנסה ואם בשביל לקבל השראה שתלווה את העבודה בתוך הבית. מכאן שבין אם אתם הורים שמבקשים להקדיש זמן לבית ולילדים ובין אם אתם פשוט טיפוסים ביתיים, טוב לדעת שהבית יכול להציע תנאים מנצחים עבור עבודה בתעשייה מרתקת ומאתגרת, מתגמלת ומפעימה.