לעבוד מכל מקום בעולם

הרבה אנשים רגילים להתחיל את הבוקר בלחץ ולצאת לפקקים, ורק אחה"צ (במקרה הטוב) לעזוב את מקום העבודה ולחזור הביתה. עם זאת, בעידן של היום בו המהפכה הדיגיטלית רק משתכללת, לא מעט אנשים זוכים להתחיל את היום באופן הרבה יותר רגוע, ולו כי אין צורך להתלבש יפה או למהר, פשוט כי העבודה מתנהלת מהבית, או בעצם מכל מקום רצוי, כך שבין היתר אפשר לעבוד מהארץ, מארה"ב ומיפן, כמובן כל עוד יש מחשב וגישה לרשת האינטרנטית.

בזכות דרכון אירופאי

לצד היכולת לעבוד מכל מקום רצוי, טוב לדעת שלא מעט שכירים מגלים שניתן לשלב בין טיול לעבודה, ולו כי מקום העבודה מחזיק במגוון סניפים ברחבי העולם. כך למשל עובדי פייסבוק יודעים שאם הם רק ירצו (והתנאים יאפשרו), הם יכולים לעבור למדינה אחרת ולהמשיך להחזיק באותו התפקיד. עם זאת, בנקודה זו יש להכיר במציאות, והיא שהתושב הישראלי אינו יכול להגיע לכל מדינה רצויה עבור צורכי עבודה, אלא הרבה פעמים נדרשת ויזה ייעודית, ועל כן טוב להכיר בכך שאם רק חוברים לאיחוד האירופאי, האופציה הרבה יותר פשוטה, כי עבודה באירופה עם דרכון אירופאי פותחת דלתות בקלות יתרה, ובין היתר מציעה תנאים סוציאליים שבארץ אינם קיימים.

דרכון אירופאי

כמו עצמאי

אומנם יש לא מעט יתרונות בלהיות עצמאי, אך יחד עם זאת גם לא חסרים חסרונות, ועל כן טוב לדעת שישנן חברות שתומכות בעבודה מבוזרת מסביב לעולם, משמע ניתן לעבוד מהבית או לחלופין בסניפים השונים שפזורים במגוון ארצות. כך למשל חברת הטכנולוגיהGithub  מאפשרת למפתחים ולמתכנתים לעבוד מרחוק על פרויקטים משותפים, וזאת מכל מקום שהם רק יבחרו. מכאן שמפתיע לדעת שגם תחום הטכנולוגיה מציע גמישות גיאוגרפית.

מחפשים דוגמאות?

לא חסרים מקצועות שניתן לעבוד בהם מכל מקום רצוי ומבלי להגיע כלל למשרד. כך למשל שירותי גרפיקה ועיצוב, שירותי תרגום, הענקת תמיכה בליווי שינה של פעוטות, שירותי ניהול אדמיניסטרטיביים, שירותי תמיכה טכנית והרשימה עוד ארוכה.

נוסף לכך, טוב לדעת כי שירותי קידום אתרים מתאימים לכל עסק, כך שאם יש לכם את הידע בתחום, בהחלט תוכלו לעבוד במקצוע זה מכל מקום בעולם, וזאת לצד מקצועות נוספים כמו שירותי שיווק ברשתות החברתיות, שירותי עריכת סאונד ועוד שלל תפקידים שמאפשרים להרוויח משכורת נאה. בנקודה זו חשוב להבין שמאתגר להתחייב למסגרת עבודה ללא מנהל, משמע משמעת עצמית מאוד חשובה.

הזדמנות להגשים חלומות!

מכאן שאם תמיד חלמתם לשלב בין טיול לעבודה, אם תמיד חלמתם על עבודה לצד נוף משתנה, אם תמיד חלמתם לערבב בין עסקים להנאה, אם תמיד שאפתם לטייל ובו זמנית להרוויח, אם תמיד ביקשתם לבדוק מדינה חדשה מבלי לשנות את מקום העבודה, או אם תמיד חלמתם להרוויח מהעולם הדיגיטלי בשלל יעדים מרהיבים – הרי שטוב להכיר באופציות שקיימות, וכפי שציינו הן רבות ומגוונות – נצלו אותן!