עמותת אחינועם בראשות האחים רפי, איל ומשה אדרעי הוקמה מתוך מטרה להעניק לצעירים מהפריפריה הזדמנות שווה, כחלק מהבנה כי הפערים הגיאוגרפיים משפיעים באופן דרמטי על היכולת של אותם בני נוער לסיים את הלימודים, להתקבל לתפקידים בכירים ומבוקשים בצבא ובהתאם לכך גם להשתלב במסגרת האקדמיה. נושא הפערים בחברה הישראלית הוא נושא שמטריד ישראלים רבים, אולם האחים אדרעי החליטו שלא לשבת ולהשקיף מהצד, אלא לנקוט בפעולות שנועדו להוביל לצמצום הפערים. תוכנית חלוקת המלגות בראשות רפי אדרעי היא תוכנית מהפכנית אותה העמותה מקדמת, וכעת הגיע הזמן שגם אתם תכירו – מתוך מטרה להיחשף  לעשייה מבורכת שמצליחה לשנות את חייהם של אלפי בני נוער מעוטי יכולת.

חלוקת מלגות במסגרת ליווי אישי ומעטפת תומכת לבני נוער מהפריפריה

אחת מתוכניות הדגל של מייסדי העמותה בראשות רפי אדרעי מעמותת אחינועם היא תוכנית חלוקת מלגות לצעירים מעוטי יכולת. במסגרת התוכנית מאתרת העמותה צעירים שאינם מוכרים לרשויות הרווחה, ותומכת בהם ע"י בניית תוכנית עבודה פרטנית המותאמת לכישורים וליכולות. מדובר בתוכנית ליווי ארוכת טווח שמתחילה החל בגיל הנעורים וממשיכה עד לאקדמיה, כאשר התמיכה הכלכלית היא לא האלמנט היחידי אלא קידום של אורח חיים עצמאי, מתוך הבנה כי במסגרת התוכנית וכן חלוקת המלגות ניתן יהיה ליצור בעבור אותם בני נוער הזדמנות שווה לקידום, פיתוח וכן הסרת המכשולים לטובת יצירה של עתיד טוב יותר, וזאת למרות תנאי הפתיחה מהם הם מגיעים. התוכנית הזו זוכה לתמיכה גורפת מצד הרשויות וכן גורמי החינוך, ועדות לכך ניתן למצוא הן בביקורות המצוינות המופיעות באתר הרשמי. ביחד עם איל אדרעי וכן משה אדרעי וכן המתנדבים הצליחו בעמותה ליצור שינוי דרמטי בחייהם של עשרות אלפי בני נוער ברחבי הארץ אשר קיבלו ועדיין מקבלים ליווי תומך, הן במסגרת של התוכנית הזו והן במסגרת של תוכניות נוספות הכוללות בין היתר קידום של בני נוער מהעדה האתיופית וכן השקעה ופיתוח בפריפריה.

 

 

תוכניות פורצות דרך למען בני הנוער

משה אדרעי ביחד עם אחיו איל אדרעי וכן רפי אדרעי מקדמים תוכניות פורצות דרך למען בני נוער בסיכון כמו גם מעוטי יכולת, כחלק מתפיסה אשר רואה בכל בן נוער כבעל הזדמנות שווה לפרוץ קדימה ולהוביל ליצירה של חברה שוויונית, גם כאשר נסיבות החיים מקשות על היכולת להתגבר על חסמים. מאז פרוץ מגפת הקורונה מקדמת העמותה תוכנית לחלוקה של מחשבים מחודשים וחדשים בעבור בני נוער ומשפחות מעוטות יכולות, כל זאת מתוך מטרה לנצל את הטכנולוגיה ואת הסביבה החדשנית לטובת צמצום פערים טכנולוגיים ובהתאם לכך גם יצירה של תמהיל לימודים חדשני המותאם לעידן המודרני. תוכנית אלו הן תוכניות מקצועיות שאותם מקדמים מייסדי העמותה ביחד עם המתנדבים, כאשר אחוזי ההצלחה של הבוגרים הם גבוהים ומעידים על החדשנות והמוטיבציה המושקעת לטובת בני הנוער.

מתן הזדמנות שווה – חלק מהותי מהאג'נדה של העמותה

עמותת אחינועם חרטה על דגלה את נושא שווין ההזדמנויות, ועדות לכך ניתן למצוא בתוכנית של חלוקת המלגות אשר מסייעת לבני נוער מעוטי יכולת כלכלית לצלוח אתגרים וחסמים בכל תחומי החיים – החל מלימודים בתיכון ועד השתלבות בשוק התעסוקה. התרומה לשוק התעסוקה וכן הדגש אותו נותנים להעצמה אישית הוא זה שהופך את העמותה לבעלת חשיבות עצומה בחברה הישראלית, כפי שיעידו התומכים, המתנדבים וכן המייסדים איל אדרעי, משה אדרעי וכן רפי אדרעי מעמותת אחינועם שמצליחים ליצור הזדמנויות חדשות בעבור דור העתיד של מדינת ישראל.