מאז פרוץ מגפת הקורונה בשנת 2020, נרשם זינוק במספר העובדים שעברו לעבוד במתכונת מלאה או חלקית מהבית. למעשה, עוד לפני פרוץ המגפה החלו מקומות עבודה רבים כמו גם עצמאיים לסגל שגרת עבודה ביתית המאפשרת לא רק להגביר את הפרודוקטיביות אלא גם ליצור איזון בין הבית לעבודה. לכן, עיצוב של חדר עבודה הוא חלק משמעותי ובלתי נפרד מהעיצוב הכללי של הבית, בייחוד לאור השעות המרובות בעמדה. כיצד תוכלו לנצל את עמדת העבודה לטובת יצירה של חלל נעים  וגם פרקטי? להלן טיפים שיכולים לסייע לכם בתהליך:

רכישת ארון לטובת אחסון

על מנת לאחסן את המסמכים כמו גם ליצור תמהיל מאורגן ומסודר, רצוי למדוד את מידות החדר ולאחר מכן לבצע רכישה של ארון דלתות נפתחות אשר מאפשר לכם לסדר את כל הטפסים, ספרים וקלסרים של העסק או המקום בו אתם עובדים, בצורה מסודרת ונגישה. כיום ניתן להזמין ארון בהתאמה אישית בהתאם למידות החדר אך גם בהתאמה אישית מבחינת העיצוב וחומרי הגלם, ועל כן מדובר בהזדמנות מעולה לעצב את הפינה בקלות אך גם עם אלמנט של פונקציונאליות.

שילוב של שולחן עבודה מעוצב

מאחר ואתם שוהים לא מעט זמן בפינת העבודה, פריט ריהוט חשוב ובלתי נפרד מתמהיל העיצוב הוא כמובן שולחן העבודה. כאשר בוחרים שולחן צריך לשים דגש גם על הגודל שלו כך שהוא יהיה גדול מספיק לטובת מיקום של מחשב, מחברות וכמובן מדפסת ביתית, כאשר רצוי לבחור בחומר גלם איכותי כמו למשל שולחן עשוי עץ מלא שגם יחזיק מעמד למשך זמן רב אך גם יאפשר לכם ליצור פינה

 

 

פריטי טקסטיל

פריטי טקסטיל מהווים דרך מצוינת להכניס עומק לפינת העבודה, במינימום מאמץ. כך לדוגמה, שטיח מהווה פריט שהוא גם דקורטיבי אך גם פרקטי לימי החורף הקרים, ובמדריך הבא תוכלו לקרוא את כל הפרטים לבחירה של שטיח שייצור את האווירה הנכונה בפינת העבודה. בנוסף, אם ישנו חלון מומלץ להתקין גם וילונות שמאפשרים לווסת את האור אך גם ליצור מרחב נעים לשהייה. שילוב של כרית נוי אותה מניחים על הכיסא, ובכך תוכלו לסגור את הפינה.

פריטי דקורציה

מאחר ומדובר בפינת עבודה שצריכה להיות פונקציונאלית, שילוב של פריטי דקורציה כמו למשל לוח שעם עליו אפשר לנעוץ משימות הוא אלמנט שיוכל להקפיץ את פינת העבודה כמה שלבים קדימה. בנוסף, צמחייה מלאכותית או אמיתית תאפשר להכניס רעננות לפינה כמו גם להכניס את הטבע פנימה, בייחוד על רקע מגפת הקורונה שגרמה לרבים להישאר בבית ולעבוד. שילוב של פריטים שגם משמשים לטובת עבודה כמו למשל הלוח והצמחייה מאפשרים לכם ליצור מרחב נעים ואפילו מעורר השראה.

פינת רביצה פונקציונאלית

לא פעם בעקבות שעות העבודה הרבות עובדים שעובדים מהבית חשים שחיקה וחוסר חשק להמשיך. על מנת לאפשר לכם לצבור כוחות, מומלץ ליצור פינת ישיבה הסמוכה לפינת העבודה עם כורסת רביצה או ספסל שיכול לשמש אתכם כפריט פוטנציאלי לטובת אחסון. בכך, תוכלו לאפשר לעצמכם ליצור מרגוע בסדר היום העמוס שלכם במסגרת העבודה בבית.

לסיכום

עיצוב של פינת עבודה הוא חלק בלתי נפרד מיצירה של מרחב פרודוקטיבי ויעיל שיאפשר לכם להשלים משימות בזמן. באמצעות הטיפים אותם הצגנו לכם כאן גם אתם תוכלו ליצור עמדת עבודה מפנקת ומעוצבת, במינימום מאמץ ואפילו בתקציב נמוך. לפני שמתחילים במלכת העיצוב, קבלו השראה ברשתות החברתיות ואל תחששו לצאת מהקופסה גם עם בחירת צבעים לקירות, כל זאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של חלל שגם מייצג אתכם אך גם יוביל להגברת המוטיבציה לעבודה.