עסקי הקייטרינג הם כאלה שהפכו משגשגים במיוחד וזאת משום שכיום יותר ויותר אנשים בוחרים בקייטרינג לאירועים מסוגים שונים, כמו למשל לאירוח ביתי, קייטרינג למסיבות, שירותי הסעדה לאירועים קטנים וגדולים, לאירועים קהילתיים ולכל פעילות אשר בה מעוניינים בכיבוד למוזמנים.

בשל כל אלה, רבים אנשי העסקים והיזמים המעוניינים לדעת יותר על הקמת עסק בתחום כמו גם שהם מעוניינים להבין יותר אודות הקשיים והדברים שצריך לשים אליהם לב בהקמת עסק כזה.

עסק בתחום הקייטרינג

אז מה צריך לדעת וכיצד עושים זאת? המדריך המלא להקמת חברה הסעדה בהמשך.

אם תמיד חלמתם על ניהול מטבח, על תחום האירוח הבישול וההסעדה, אם עיסוק באוכל ושירות עושה לכם את זה, ייתכן כי פתיחת חברת קייטרינג יכולה להיות ייעוד מושלם עבורכם! אז כיצד עושים זאת?

בוחרים את התחום שבו תרצו לעסוק – כיום ישנם שלל סוגי קייטרינג שמתאימים לסוגי אירועים שונים כמו למשל כזה המספק מגשי אירוח, קייטרינג שמספק מנות ראשונות  שניות וקינוחים, קייטרינג חלבי, בשרי, כזה שבו נעשה רק בשר (כמו למשל ברביקיו לאירועים), אספקת מגשי אירוח של לחם חם ועוד.

כדי להתחיל ולהבין היכן השירות שלכם 'נכנס לתמונה', חשוב שתחקרו כל תחום ותשימו לב כי הוא מתאים לכם, למומחיות שלכם (כמו לדוגמא אם אתם שפים שעוסקים בבישול טבעוני תוכלו לבחור בניהול קייטרינג טבעוני לאירועים), וודאו כי יש לכם את כלל הידע הדרוש לפתיחת חברת שתספק את השירות הספציפי בו אתם מומחים.

חקרו את מצב השוק – בצעו מחקר שוק ונסו לבדוק איזה ביקוש יש לחברות קייטרינג ומהן הדרישות להקמת עסק מסוג זה. מחקר שוק הוא פעולה הדרושה לפני כל הקמת עסק וזאת כדי להכיר את המתחרים, לדעת מהן החולשות של העסק כמו גם מהן החוזקות שלו.

כדי להיות בצד הבטוח בפתיחת עסק כמו זה שדורש הוצאות והשקעה רבה: חשוב להתייעץ עם חברות ייעוץ עסקי שיוכלו לנתח עבורכם את השוק ולבדוק את כדאיות פתיחת העסק.

בחרו והגדירו את קהל היעד שלכם – חשוב להבין מיהו קהל היעד שלכם ולהבין כיצד תוכלו להגיע איליו, לדוגמא: ישנן חברות המספקות שירותי הסעדה לעשירון העליון ולאירועים קטנים, בעוד שישנן כאלה שמציעות שירותים הסעדה לאירועים קהילתיים. החליטו לאיזה קהל יעד אתם מכוונים ונסו לדבר ספציפית איליו בתהליכי השיווק שלכם.

בדקו איזה ציוד דרוש לעסק שלכם – כדי לבשל בכמויות גדולות, לספק אוכל לאירועים קטנים או גדולים, כדי לשמור על טריות ולעבוד במהירות: חשוב שיהיה לכם קצת יותר מכיריים ותנור. כיום ישנו ציוד מקצועי לקייטרינג אשר בו משתמשים בעלי המקצוע והעסקים כמו ציוד המתאים להכנת מגשי אירוח של לחם חם, ציוד לברביקיו, ועוד.  נסו לבדוק את מחירי המכשירים ונסו לקבל הצעות מחיר אטרקטיביות גם מחברות המוכרות ציוד יד שתיים לקייטרינג.

בחירת אנשי מקצוע – כעת עליכם לבחור את אנשי המקצוע הנכונים לאספקת אוכל לאירועים. בחרו שף מקצועי שיוכל לבחור ולבנות עבור הלקוחות שלכם תפריט נכון וכזה שתוכלו להגיש ללקוחות ולבצע עמו התאמה מושלמת לכל אירוע, שימו לב כי אתם בוחרים קונדיטור מעולה להכנת קינוחים כמו גם גריל מן וצוות עובדים מקצועי שיוכל להגיע עמכם לאירוע.

חשבו עלויות – שימו לב כי אתם מחשבים עלויות בצורה טובה. שכרו רואה חשבון (שירותי רואה חשבון טוב יהיו כאלה שתצטרכו לכל עסק) ונסו יחד עמו להבין מהן ההוצאות הצפויות בהקמת העסק, מהן הוצאות התפעול שלו ומהם ההפסדים שעלולים להגיע בפתיחת עסק מסוג זה. בנוסף יש לבצע צפי בנוגע לסכום הקמת העסק כמו גם רווחים עתידיים, כדי שתוכלו לבדוק האם הקמת עסק כזה משתלמת עבורכם.

שמרו על מקצועיות ואיכות – בכל הנוגע לאוכל, אין מקום למשחקים. אוכל חייב להיות טרי, חם וכזה שמתאים לקהל היעד, בין אם מדובר באוכל כשר, באוכל חלבי, לטבעוניים או לצמחונים. שמרו על טריות החומרים, על זמני הגשת האוכל כך שלא יתקרר, על הגשה טובה ושירות טוב ומותאם אישית. כל אלה ייסעו לכם להצליח בתחום ולשמור על עסק פעיל ומרוויח!