אחת התופעות של העולם המודרני היא הכמות ההולכת וגוברת של אנשים שעובדים מהבית. כיום ניתן לבצע משימות רבות ואפילו לעבוד בצוות כאשר האינטרנט מקשר בין המשתתפים השונים. יש לעבודה מהבית הרבה יתרונות: לא צריך לבזבז זמן על נסיעות, העבודה מתבצעת בקצב במקום ובזמן שאנחנו בוחרים וכמובן – יש לנו מקרר ביתי זמין ממש לידנו…

לאחר שדיברנו עם רבים שעובדים מהבית, גיבשנו לכם כאן את חמשת הטיפים שישדרגו לכם את העבודה וייעלו אותה:

טיפ מס 1 – דאגו למוזיקה

אחד הדברים הכיפיים בעבודה מהבית היא האזנה למוזיקה שאנחנו אוהבים תוך כדי העבודה. השקעה ברמקול נייד איכותי תצדיק את עצמה מאד. מהר מאד תגלו כמה כיף להאזין למוזיקה מרמקול איכותי ועדיין ליהנות מהניידות כאשר ניתן לעבור איתו לחדר אחר, למטבח ואפילו למרפסת או לגינה.

טיפ מס 2 – התלבשו לעבודה

בעבודה מהבית, קשה לפעמים לשים גבול בין עבודה לבין מטלות אחרות שעושים בבית או אפילו לסתם זמן פנוי. רבים מהאנשים שעובדים מהבית מדווחים שהם מוצאים יתרון רב בלקום, להתרחץ ולהתלבש כאילו אנחנו יוצאים למשרד בחוץ. זהו ריטואל שעוזר לנו לשמור על משמעת עבודה ולבדל את זמן העבודה מזמן פנאי.

טיפ מס 3 – פגשו אנשים

עבודה מהבית יכולה לבודד אותנו למשך שעות רבות ואפילו ימים. דאגו לצאת ולפגוש אנשים מחוץ למשפחה או לשותפים בבית. דאגו למפגשים עם חברים, מפגשי ספורט או כל פעילות אחרת. זה קצת מוזר להעביר יום שלם בעבודה מהבית ולא להיפגש עם אף אדם פנים אל פנים… מפגש פנים אל פנים הוא אחד הדברים שהכי חסרים למי שעובד מהבית ויש לו השפעה על ההרגשה הכללית שלנו ואפילו על פריון העבודה.

טיפ מס 4 – ציוד משרדי

כיסא משרדי טוב ושולחן כתיבה נאות הם האלף בית שלכם בעבודה מהבית. אם אתם עובדים על כסא מהמטבח או שולחן בפינת האוכל, אל תתפלאו אם יתפתחו לכם כאבי פרקים, כאבי גב, עייפות כללית ואפילו חולי ממש. השקעה בציוד הזה נכונה לגב מי שעובד במשרד 'רגיל' וממש באותו אופן היא נכונה לגביכם. תשמחו לשמוע שגם ניתן לקזז מס מההוצאות הללו.

ציוד משרדי שאתם חייבים בעבודה מהבית

טיפ מספר 5 – ערכו מעקב שעות

'שעון נוכחות אישי' אולי נשמע כמו רעיון מוזר בהתחלה אבל הוא יעזור לכם לעקוב אחרי פרוייקטים, להתייעל ואפילו לתמחר נכון את העבודה שלכם במידה ואתם פרילנסרים. זה יעזור לכם גם להציב לעצמכם יעדי הכנסה שעתיים או חודשיים ולבדוק האם אתם עומדים בהם.

 

לסיום, עבודה מהבית היא תופעה שנהיית רחבה יותר ויותר. הטיפ הנוסף והאחרון שלנו הוא שתנסו למצא עוד אנשים במצבכם שעובדים מהבית ולבנות ביחד קהילה תומכת. עבודה נעימה!