עובדים מהבית ומגדלים ילד עם אוטיזם: כך תצלחו את האתגרים

עבור הורים העובדים מהבית שיש להם ילדים עם אוטיזם, מיזוג של שני עולמות – אחד של אחריות מקצועית ושני של טיפול בילד מיוחד – עלול להקשות על שגרת היום. אוטיזם, הפרעה נוירו-התפתחותית, משפיע באופן ייחודי על המרחב החברתי, התקשורתי וההתנהגותי של כל ילד. מיזוג צרכים אלה עם הדרישות של עבודה מרחוק הוא ללא ספק מאתגר. אבל מה אם היינו אומרים לכם שעם קצת הדרכה, סבלנות ואסטרטגיות נכונות, אתם יכולים להפוך את הטיפול בילדכם והעבודה מהבית לשילוב מוצלח? במאמר זה נציע טיפים המותאמים להורים כמוכם, כדי להבטיח שתוכלו לעבוד ביעילות מהבית תוך מתן הטיפול הטוב ביותר לילדכם.

הבנת הצרכים של ילדכם

חיוני להבין את הצרכים והטריגרים הספציפיים של ילדכם. אוטיזם הוא ספקטרום, ובעוד שחלק מהילדים עשויים למצוא נחמה בשגרה, אחרים עשויים להזדקק לגמישות רבה יותר. הכירו את הדרישות הספציפיות של ילדכם, ואם עדיין לא עשיתם זאת, בדקו שיטות טיפול באוטיזם שכדאי להכיר כדי לוודא שאתם מצוידים באסטרטגיות העדכניות ביותר.

הגדרת סביבת עבודה ייעודית

עבודה מהבית עם ילדים קטנים, בין אם הם עם אוטיזם או לא, היא קשה במיוחד, לכן כדאי לקבוע גבולות פיזיים.

 • גבולות פיזיים: חלל עבודה ייעודי וספציפי עוזר לילדים להבין שכשאתם נמצאים בחלל הזה, אתם עובדים. גבול פיזי זה יכול להפחית הפרעות ולהקנות תחושה של שגרה.
 • ניהול רעשים: בהתאם לרגישויות החושיות של ילדכם, ייתכן שתרצו להשקיע באוזניות מבטלות רעשים. אלה יכולים לעזור להטביע גירויים והסחות דעת, ולסייע בפרודוקטיביות שלכם.

יצירת שגרה מובנית

ילדים עם אוטיזם בדרך כלל משגשגים בשגרה. שגרת יום מובנית יכולה לעזור להפחית חרדה.

 • לוחות זמנים חזותיים: אלה כלים יעילים לילדים עם אוטיזם. באמצעות תמונות וסמלים, באפשרותכם למפות משימות יום-יומיות, זמן משחק והפסקות. זה מספק התייחסות חזותית עבור הילד שלכם, ומאפשר לו לצפות מה הלאה.
 • הקצאת זמן: הקצו זמנים ספציפיים לעבודה, להפסקות, לארוחות ולמשחקים. זה יעזור לכם לנהל את הזמן שלכם ולהבטיח כי הן העבודה והן הילד יקבלו את תשומת הלב שהם צריכים.

 

שתפו את ילדכם

שתפו את ילדכם בשגרת העבודה שלכם בעת הצורך. זה יכול לעזור להם להרגיש מחוברים למה שאתם עושים.

 • שיתוף במטלות: משימות פשוטות כמו מיון ניירות, ארגון החלל או אפילו ניקוי אבק יכולות להעסיק את הילד ולגרום לו להרגיש מעורב.
 • הפסקות ביחד: נצלו את ההפסקות הקצרות שלכם כדי לתקשר עם ילדכם. משחק של 5 דקות או הליכה יחד יכולים לחולל פלאים עבור שניכם.

קיימו פעילויות מרתקות

קיום מגוון פעילויות מרתקות עבור ילדכם יכול להיות מועיל. זה מבטיח שהוא יהיה עסוק ומפחית הפרעות.

 • צעצועים חושיים: צעצועים אלה נועדו להעסיק ילדים עם אוטיזם ולספק את הצרכים החושיים שלהם.
 • אפליקציות ומשחקים חינוכיים: השקיעו בכמה אפליקציות ומשחקים חינוכיים איכותיים הנותנים מענה לילדים עם אוטיזם. הם לא רק מרתקים, אלא גם מועילים להתפתחות הקוגניטיבית שלהם.

חפשו תמיכה חיצונית

זה בסדר לבקש עזרה. איזון בין עבודה מהבית לטיפול בילד עם אוטיזם הוא תובעני.

 • נופשונים: נופשונים נועדו לטפל בילדים עם צרכים מיוחדים, ומציעים להורים הפסקה כדי להתמקד בעבודה או בטיפול עצמי.
 • קהילות מקוונות: צרו קשר עם הורים אחרים במצבים דומים. שיתוף חוויות ועצות יכול להיות טיפולי.

תקשורת עם המעסיק שלכם

תקשורת פתוחה עם המעסיק שלכם היא קריטית. רוב המעסיקים מבינים ועשויים להציע גמישות בשעות העבודה או בהפסקות.

 • גמישות: דונו באפשרות של שעות גמישות. התחלה מוקדמת יותר או סיום מאוחר יותר יכולים לאפשר לכם להקצות זמן ייעודי לילדכם בשעות הערות שלו.
 • כלי עבודה מרחוק: ודאו שיש לכם את כל הכלים הדרושים לעבודה יעילה מהבית. זה עשוי לכלול תוכנה ספציפית, אינטרנט מהיר או אפילו ריהוט ארגונומי.

לסיכום

אומנם איזון בין חובות העבודה מהבית לבין הצרכים המיוחדים של ילד עם אוטיזם עשוי לפעמים להיות מורכב, אך חיוני לזכור את החשיבות של איזון זה. באמצעות אסטרטגיות מותאמות, הבנה ויכולת הסתגלות, מסלול מאתגר זה יכול להפוך לשגרה המועילה לכל הנוגעים בדבר. כל ילד, עם הצרכים הייחודיים שלו, הוא שונה. ובעוד שאין גישה אחת שמתאימה לכולם, העיקרון העומד בבסיסה נותר בעינו: בעזרת אהבה, סבלנות והכלים הנכונים, הורים יכולים ליצור שגרה מוצלחת, הן במאמציהם המקצועיים והן בטיפוח ילדם.

 

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.